Kdy a kam

 • Cestou příběhu - vypravěčské představení

  sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

  Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

 • Masopustní veselice

  sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

  Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Nejvyšší nezaměstnanost má Krumlovsko, nejméně pracovních míst Strakonicko

Nejmenší pracovní nabídka je ve Strakonicích. Tamní radnice usiluje o příchod nové firmy do nově rozšiřované průmyslové zóny.

Nejmenší pracovní nabídka je ve Strakonicích. Tamní radnice usiluje o příchod nové firmy do nově rozšiřované průmyslové zóny.

JIŽNÍ ČECHY - Úřad práce České republiky vydal aktuální informace o vývoji nezaměstnanosti. Ta stále zůstává rekordně nízká. K 31. prosinci 2016 evidoval Úřad práce ČR celkem 381 373 uchazečů o zaměstnání. To je o 18 618 více než v listopadu a o 71 745 méně než v prosinci 2015. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 2008, kdy bylo v republice evidováno celkem 352 250 nezaměstnaných. V Jihočeském kraji je nejvyšší nezaměstnanost na Krumlovsku a nejméně volných pracovních míst nabízí okres Strakonice.


Z celkového počtu lidí bez práce v České republice bylo 360 170 dosažitelných uchazečů. Podíl nezaměstnaných osob činil 5,2 % (listopad 2016 – 4,9 %, prosinec 2015 – 6,2 %). Meziročně se o 29 951 zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich v prosinci 2016 nabízeli prostřednictvím úřadů práce 132 496, což je nejvyšší prosincová hodnota od roku 2007. Tehdy jich bylo 141 066. V mezinárodním srovnání byla podle posledních dostupných dat z října 2016 míra nezaměstnanosti v ČR nejnižší v celé Evropské unii.

Jak jsou na tom jižní Čechy 
Nejnižší nezaměstnanost je v okrese České Budějovice (3,3 %), druhý je Písek s 3,5 %, následuje Jindřichův Hradec (3,7 %), Prachaticko (3,9 %), Strakonicko (4,9 %), okres Tábor (5,6 %) a nejvyšší nezaměstnanost v kraji je na Českokrumlovsku (6,6 %).
Nejvíc volných míst nabízí českobudějovický okres - 1398, na druhé příčce je Tábor s 1392 místy. Nejméně volných míst eviduje v nabídce Úřad práce ve Strakonicích, jen 666.
Celkově v rámci České republiky nezaměstnanost v prosinci oproti listopadu nepatrně stoupla z 4,9 na 5,2 procenta, což analytici přičítají ukončení časově omezených smluv a dohod k 31. prosinci a také ukončení činnosti některých živnostníků.

Diskuse k článku - 3 příspěvky

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Já L 

  Reagovat

   

  Ten Krumlov mě tedy překvapil. Tolik cizinců tam, cestovní ruch tam musí být dobrý business, proč v něm lidi nepodnikají? Zvláštní.

  Vloženo 11.1.2017 13:13:20

  • Volf Gang 

   Reagovat

    

   Mne to nepřekvapuje. Kdo chtěl podnikat v cestovním ruchu, už dávno podniká a všichni se tam cestovním ruchem stejně neuživí. Natož v zimě.

   Vloženo 11.1.2017 22:26:33

   • Jarmila 

    Reagovat

     

    Hlavně kdo zná zdejší situaci tak ví, že turisti sem jezdí na den, projdou město a zase zmizí. Moc tu nepřespávají, maximálně se najedí. Tak v čem by tu měli další lidi podnikat?

    Vloženo 11.1.2017 22:52:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace