Kdy a kam

  • Může být amatér umělcem

    pátek 21.9 - Soběslav, Městská knihovna

    Výstava amatérských kreseb a obrazů Martina Žaldy.

  • Whisky & Kilt Golf Open

    pátek 21.9 - Hluboká nad Vltavou, Golfový klub

    Golfový turnaj.

Zobrazit všechny události
 

V zahradě zámku Kratochvíle natrefíte po večerech na Darmošlapky

NETOLICKO – Zahrada zámku Kratochvíle u Netolic i letos hostí divadelní léto, které připravuje pravidelně netolický ochotnický spolek J. K. Tyl. Letos tu hraje už po sedmadvacáté a opět připravil pro diváky komedii. Tentokrát je to hra českého autora Zdeňka Hovorky Darmošlapky aneb repete, hoši. Netoličtí ochotníci ji na Kratochvíli hrají dnes, zítra i v sobotu a v neděli - od 5. do 8. července, a také o příštím víkendu vždy od jednadvaceti hodin. Podmínkou je příznivé počasí.

 

 

Darmošlapky jsou hrou z italského venkova, kde na zapadlém statku v postarší pánské společnosti teče víno proudem, ale zaběhlé pořádky naruší příchod vdavekchtivých žen. Oblíbená a ochotníky často hraná hra je tak jako stvořená na horké letní večery v zámecké zahradě.

 

Hru režíruje Iveta Uhlíková. Ta už se souborem jako režisérka pracovala, ale hru po divadelní léto na Kratochvíli nastudovala poprvé samostatně. Soubor Tyl tu hrál léta pod vedením režiséra Miroslava Mikeše a jde tak o svého druhu premiéru pod vedením nové režisérky. Netolický Tyl přitom patří nejen v regionu k nejstarším ochotnickým divadelním souborům. Letos slaví 135 let své existence.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace