Kdy a kam

  • Může být amatér umělcem

    pátek 21.9 - Soběslav, Městská knihovna

    Výstava amatérských kreseb a obrazů Martina Žaldy.

  • Whisky & Kilt Golf Open

    pátek 21.9 - Hluboká nad Vltavou, Golfový klub

    Golfový turnaj.

Zobrazit všechny události
 

Volarská soutěž v kosení trávy je za dveřmi. Porazí křovinátor kosu?

 Autor: Ilustrační foto

    Autor: Ilustrační foto

VOLARY – Volarský sekáč se bude v sobotu 14. července konat už podesáté. Opět se sem sjedou mistři starobylého umění kosení trávy kosou nejen ze Šumavy. A i letos nakonec nebude chybět souboj sekáče s Křovinátorem.

 

Soutěž v kosení budou tradičně hostit Maxovy louky u volarského plaveckého bazénu. Pořádající spolek Ekocentrum U nás bude registrovat závodníky už od osmi hodin a sekat na čas se začne kolem deváté hodiny dopoledne. Na každého čeká řádný kus neposečené louky.

Organizátoři letos upravili lehce pravidla. Závodit se bude v kategoriích mužů a žen s kosami, které mají čepel dlouhou maximálně 95 centimetrů. A vítěz mezi muži, pak tradičně nastoupí proti Křovinátorovi a utkají se na čas při kosení stejně velkého pozemku. Sekáč nastoupí s kosou a role Křovinátora by se měl opět ujmout zastupitel Martin Janda s motorovým vyžínačem.

Ačkoli se zdá, že technika by měla tradici porazit, není to pravidlem a Křovinátor už několikrát prohrál.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace