Kdy a kam

  • Výlov rybníka Starý

    Čtvrtek 18.10 - Tchořovice, rybník Starý

  • Zájezd do Českého Krumlova

    Čtvrtek 18.10 - Písek, Senior Point

Zobrazit všechny události
 

Přes Rýdův kopec na Hradec. Sobotní vyjížďky na kolech se může zúčastnit každý

 Autor: Jh.cz

    Autor: Jh.cz

JINDŘICHOHRADECKO - S letošní sezónou se může každý Hradečák či místní z okolí rozloučit poctivě cyklistickou vyjížďkou s názvem Jindřichohradecký pedál aneb přes Rýdův kopec na Hradec. Podzimní výlet se koná v sobotu a je rozčleněn na část pro pěší, méně náročné a náročnější cyklisty. Všichni účastníci se budou moci vydat na nejnovější turistické lákadlo - rozhlednu na Rýdově kopci u Děbolína.

 

Pokud raději chodíte, pro pěší účastníky je připravena destikilometrová trasa z Jindřichova Hradce po cyklostezce do Děbolína, kde vás čeká krásná procházka na rozhlednu. Startuje se od 13 hodin v parku pod gymnáziem v Hradci.

Cyklisté po kratším cyklistickém okruhu (měří asi 13 kilometrů) se vydají z Jindřichova Hradce po cyklotrase Greenway č. 1148 do Děbolína a na rozhlednu na Rýdově kopci. Zpět pak pojedou do Děbolína, na Matnou, Buk a zpátky do Hradce. Na startu je sraz ve 14 hodin v parku pod gymnáziem.

Pro ty nejnáročnější je také připaven nejdelší okruh, zhruba dlouhý 36 kilometrů. Ten kopíruje předešlé dvě trasy až na rozhlednu na Rýdově kopci, odtud vede cesta na sv. Barboru, Mnich, po Zrádné cestě směrem na Kardašovu Řečici, Pluhův Žďár a Studnice zpět do Jindřichova Hradce. Startuje se ve 13 hodin v parku pod gymnáziem.

Na startu čeká na všechny účastníky doprovodný program v podobě občerstvení, ale i losování účastnických diplomů o hodnotné ceny, k němuž dojde zhruba v 16 hodin. Jeden z cyklistů či pěších si může odvézt nové jízdní kolo! Slovem i hudbou bude doprovázet na akci moderátor Michal Arnošt.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace