Kdy a kam

 • Výlov mlýnského rybníka a představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček

  sobota 23.9 - Hoslovice

  Od 10. do 16.00 hod. ukázky kuchyňské úpravy ryb, pečení chleba v původní peci (vč. ochutnávky). Řemeslný jarmark, tvořivé dílny pro děti, ukázky řemesel. Hudba: harmonikář a kapela Z Vršku. Během dne představení nové knihy J. Pixové Za osudy klapajících perliček (o osudech 16 mlýnů: např. v Hoslovicích, Česticích, pod Dobrší, ve Stachách atd.)

 • Sobotníci: Rozkvět Tábora v době Václava Soumara

  sobota 23.9 14:00 - Tábor - sraz na Žižkově náměstí

  Vlastivědná procházka pro zájemce o historii.

Zobrazit všechny události
 

Rallye Český Krumlov odstartovala na Výstavišti v Českých Budějovicích

Jan Kopecký se Škodou Fabií R5 je v čele krumlovské rallye. , Autor: Petr Eliáš

Jan Kopecký se Škodou Fabií R5 je v čele krumlovské rallye.     Autor: Petr Eliáš

ČESKÝ KRUMLOV/ČESKÉ BUDĚJOVICE – V pátek 19. května odstartoval na Výstavišti v Českých Budějovicích 45. ročník Rallye Český Krumlov. Program začal atraktivními souboji v Birell aréně právě na českobudějovickém Výstavišti. Českou špičku rallyesportu sledovaly kolem trati stovky diváků, kteří viděli výkony předních jezdců, jako jsou například Jan Kopecký, Václav Pech, Jan Černý nebo Jan Dohnal. Diváckému zájmu se těšilo také depo muzikanta a závodníka Daniela Landy, který na krumlovské rallye také nechybí.

Z Českých Budějovic jezdci pokračovali na slavnostní start do Českého Krumlova a do dalších rychlostních zkoušek na Svinice, Ján a Rožmitál. Zítra je čeká také Birell aréna v Budějovicích a také rychlostní zkoušky Kohout, Malonty, Rožmberk a Lipno. Po čtyřech měřených testech je v čele krumlovské rallye Jan Kopecký před Janem Dohnalem.  

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace