Kdy a kam

 • Večerní komentované prohlídky

  Úterý 17.7 20:30 - ZOO Hluboká nad Vltavou

 • Letní kino: Hurvínek a kouzelné muzeum

  Úterý 17.7 - Milevsko - amfiteátr Domu kultury

  Začátek po setmění, v cca 21 hod.

Zobrazit všechny události
 

Ředitelka písecké Sladovny Tereza Dobiášová rezignovala

Tereza Dobiášová

Tereza Dobiášová

PÍSEK - Z písecké Sladovny dnes přišla zpráva, že její ředitelka Tereza Dobiášová se rozhodla rezignovat. „Odcházím po pěti intenzivních letech, které z mého hlediska hodnotím jako většinou úspěšné a krásné. Jsem vděčná, že jsem zde mohla pracovat, že jsem zde měla velkou svobodu tvořit a hledat cestu pro kulturu a neformální vzdělávání tak, jak jsem věřila, že je to správné," bilancuje Tereza Dobiášová a dále vysvětluje, proč odchází v době, kdy Sladovna zažívá nejúspěšnější období své historie: „Rezignuji z osobních důvodů. Na nejhlubší úrovni své bytosti jsem přesvědčená, že jsem Sladovně dala všechno, co jsem jí dát mohla a měla, a že mé další setrvání v této pozici by nebylo zdravé a správné ani pro mne, ani pro organizaci." Před rokem ale Sladovna opakovaně bojovala v zastupitelstvu o peníze na provoz a obměnu expozic. Zastupitelé byli ochotni z požadavků splnit jen část. Navíc je na stole kromě budoucího využití a provozu Sladovny i otázka náplně pro celý komplex budoucí nové knihovny, pro níž město přestaví bývalou školu na Alšově náměstí. Už teď si kulturní zařízení v Písku podobnými akcemi vzájemně přetahují návštěvníky. Určitý nesoulad představ ředitelky Sladovny a města je už delší dobu patrný.

 

Tereza Dobiášová převzala Sladovnu v roli ředitelky v srpnu roku 2012. Ve výběrovém řízení tehdy uspěla s koncepcí interaktivních expozic, tématu dětských knih a zaměřením na děti. Instituce, která se dříve potýkala se stagnující návštěvností a chybějící atraktivní náplní, se pod jejím vedením během následujících let proměnila ve vyhledávaný cíl rodin s dětmi. „Jako galerie se zaměřením na knižní ilustraci má Sladovna potenciál, aby fungovala jako kulturní centrum pro rodiny s dětmi, a to s evropským významem," predikovala před svým nástupem do funkce Tereza Dobiášová.

Pět let pod ředitelskou taktovkou zakladatelky souboru Barevný děti přineslo do Galerie hrou dvacítku interaktivních expozic, nespočet akcí doprovodného programu, znásobení návštěvnosti, která se v roce 2012 otírala o osmitisícovou hranici a letos bude atakovat 50 tisíc, ale především hodnotu a prestiž. Ředitelka se ale také během tohoto období lidsky rozešla s řadou kolegů, kteří se na rozjezdu podíleli. 

Tereza Dobiášová z galerie neodchází úplně. „Udělám vše, co bude v mých silách, abych Sladovnu dalšímu řediteli předala v co nejlepším pořádku a kondici. Jsem připravená působit v organizaci na částečný úvazek či externí smlouvu jako kurátorka/umělecká ředitelka, případně i – po dobu maximálně jednoho roku – jako senior managerka po dobu konsolidace nového řízení, jako určitá pojistka eliminace prvotních rizik, pokud to bude potřeba," stojí v dnešní tiskové zprávě Sladovny. 

Současně je vypsáno výběrové řízení na nového ředitele. Z přihlášených uchazečů bude v průběhu listopadu vybrán nástupce stávající ředitelky Terezy Dobiášové, který se funkce ujme 1. ledna 2018.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Zdena 

  Reagovat

   

  Těžko nahraditelná ztráta. Mali a zakomplexovaní lidé se bojí schopných. Jediné co umí je umořit ty úspěšné. Paní Dobiášová, je mi to moc líto.

  Vloženo 20.9.2017 09:22:38

 • Kolařík 

  Reagovat

   

  Dobrý večer, děkujeme současnému vedení radnice, že dokázalo zlikvidovat dalšího schopného manažera městského podniku. Další zářez na pažbě Jihočechů.

  Vloženo 14.9.2017 19:54:40

 • Vašek 

  Reagovat

   

  Kdo bude další Jihočeši

  Vloženo 14.9.2017 14:46:44

 • Písečák 

  Reagovat

   

  Současné vedení (politické) radnice si tam dosadí svého člověka (jako do Centra kultury) a i když to půjde do kopru (jako v kulturáku), bude ho podporovat zuby nehty. Ale...... už toho moc nestihnou. Volby se blíží. Jinak paní ředitelku znám dobře, často jsem s ní pracoval, trochu sekernice, ale v dobrém slova smyslu.

  Vloženo 14.9.2017 13:32:05

 • Alexandrová Marie 

  Reagovat

   

  Velká škoda,že paní ředitelka odchází...pod jejím vedení Sladovna vzkvétala..:(

  Vloženo 14.9.2017 13:04:53

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace