Kdy a kam

  • Cestujeme

    středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

    Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

  • Společný koncert

    středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

    Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Rodáci z Nemyšle sledovali odhalení zvoničky

NEMYŠL – V sobotu 16. června se po sedmnácti letech sešli rodáci a přátelé obce Nemyšl na Táborsku. Průvodce programem Karel Nováček přivítal na 120 rodáků a příznivců Nemyšle a ti na úvod setkání sledovali vystoupení mažoretky. Došlo na odhalení a vysvěcení zvoničky a hosté i domácí si prohlédli nové dětské hřiště. Program pokračoval dalším vystoupením mažoretek, k poslechu a tanci hrála skupina Duo A, kterou vpodvečer vystřídala skupina Pitt Band.

Akci pořádal obecní úřad a organizace se chopili dobrovolní hasiči. Pro návštěvníky bylo připraveno 130 řízků a 30 kilogramů bramborového salátu. „Na setkání rodáků přijedou lidé z daleka. Je to příležitost k setkávání, vzpomínání na časy minulé i na výhled do budoucnosti,“ podělila se o své dojmy starostka obce Petra Konopiská.

Rodáci si prohlédli výstavu věnovanou historii obce, k vidění byly fotografie z povodně a část se věnovala nejvýznamnějšímu rodákovi Jindřichu Waldesovi, podnikateli, vlastenci a mecenášovi umění. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace