Kdy a kam

  • Listování: F. Backman - Co by můj syn měl vědět o světě

    středa 17.1 18:30 - Milevsko - kino

    Scénické čtení. Účinkuje Lukáš Hejlík.

  • Korálek ke korálku - vernisáž výstavy

    středa 17.1 17:00 - Tábor, Galerie 140

    Korálkové šperky, květiny, stromečky z korálků, vánoční a velikonoční ozdoby a další dekorace. Křest knihy o korálkovém tvoření. Výstava fotoobrazů J. Rychteckého na téma korálky a Afrika. Korálková dílnička pro děti. Výstava potrvá do 17.2.

Zobrazit všechny události
 

Rožmberské slavnosti v Soběslavi zahájí v sobotu svatbou Viléma z Rožmberka

Ilustrační fotografie , Autor: Eva Výborná

Ilustrační fotografie     Autor: Eva Výborná

SOBĚSLAV – V sobotu 16. září v 10 hodin začínají v Soběslavi rožmberské slavnosti. Historický svatební průvod dvořanů projde městem. Celý den nabídne na hradě a jeho okolí bohatý program, který zakončí ohňostroj na náměstí.

Program slavností propukne již v pátek 15. září od 21 hodin na nádvoří soběslavského hradu koncertem skupiny Čechomor.

V sobotu slavnosti zahájí svatební historický průvod městem. Vydá se dopoledne v 10 hodin od Gymnázia přes náměstí Republiky na nádvoří hradu. Šlechtic Vilém z Rožmberka, bratr Petra Voka, se ožení s o 30 let mladší Polyxenou.

Na hradě v knihovně otevře v 11 hodin novou výstavu Tři generace Kročáků sám autor projektu skleněné vestavby knihovny do zdí středověkého hradu architekt Jaromír Kročák.

Celý den nabídne program a zábavu pro dospělé a děti na hradním nádvoří, v parku u Hlásky nebo v hradním sklepení. Rytířské klání, koncerty a tance a různé taškařice. Na hradním nádvoří upoutá historické tržiště a do hradního sklepení přiláká hodokvas. V 17.30 hodin zazní například koncert New Rangers.

Aneta Langerová koncertuje od 20 hodin. V 21.30 hodin projde historický průvod městem z Palackého ulice, projde náměstím po kruhovém objezdu. Jako tečka za slavnostmi následuje na Náměstí Republiky ohňostroj ve 21.45 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace