Kdy a kam

  • Cestou příběhu - vypravěčské představení

    sobota 25.2 18:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo - Studiová scéna Na Půdě

    Chorvatská vypravěčka T. Gašparović zve do světa příběhů a seznámí nás se základními principy storytellingu. Ten nás zavede ke kořenům, je znovuzrozením starého způsobu, jakým byly příběhy předávány v minulosti, nese v sobě sílu srdečnosti, intimity, představivosti a podporuje vědomí sounáležitosti a společenství.

  • Masopustní veselice

    sobota 25.2 14:00 - Restaurant Eggenberg, Český Krumlov

    Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody. Program: od 14.00 - Masopustní průvod v čele s Doudlebskou koledou (koleda projde od městského divadla celým městem až do pivovaru Eggenberg, kde bude od 16.00 hod. pokračovat program v pivovarské restauraci) Od 17.00 - vystoupí českokrumlovská kapela Nakřáplý šišky.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Hlasování - Miss čtenářů portálu Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám nejvíce líbí?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Měly by se zakázat cirkusy?

V Táboře hostuje v těchto dnech cirkus Metropol, který předvádí i drezuru několika druhů divokých zvířat. Během víkendu přelepili ochránci zvířat poutače na program cirkusových vystoupení oznámením, že představení se ruší z důvodu týrání zvířat. Jak se na cirkusy díváte vy? Chodíte do cirkusu? Vadí vám drezura zvířat? Myslíte si, že zvířata v cirkusech strádají, nebo naopak, že je o ně dobře postaráno? Vadil by vám zákaz vystupování cvičených divokých zvířat v cirkusech? Jak se díváte na samotný čin přelepení reklamních cirkusových poutačů? Můžete odpovědět v anketě nebo nám připsat svůj názor do rubriky Diskuse.

 
 
 
 
 
 
 

Soutěžíme o skipasy. Známe devátého výherce a desátou otázku

I letos je tu soutěž o skipasy do skiareálů, o kterých píšeme. Pravidla jsou jednoduchá. Vždy ve středu se v našich novinách anebo na webu www.JcTED.cz dozvíte novou soutěžní otázku, na kterou se odpovídá pomocí SMS zprávy. A máte 6 dnů na odpověď. V pondělí z došlých odpovědí vylosujeme výherce, který od nás získá skipas do některého areálu. SMS zprávy se posílají ve tvaru JCT mezera SKI mezera PÍSMENO ZVOLENÉ ODPOVĚDI mezera a POČÁTEČNÍ PÍSMENO SKIAREÁLU, do kterého chcete jet, (Lipno - L, Sternstein – S, Hochficht - H), na telefoní číslo 900 06 09. Pak už stačí jen počkat, jestli se štěstí usměje právě na vás a vyrazit lyžovat se skipasem od nás.

Devátá otázka, jak se jmenuje momentálně nejúspěšnější česká biatlonistka, nezmátla opravdu nikoho. Je vidět, že český biatlon je opravdu populární. Takže jen doplníme, že správná odpověď? Gabriela Koukalová, se skrývala pod písmenem B. Na Hochficht se skipasem od nás vyrazí Radek Benda z Veselí nad Lužnicí.  

Desátá otázka:

U biatlonu ještě na chvíli zůstaneme. Na odpověď na následující otázku vám dáme jen dvě možnosti. A otázka zní:

Je biatlon součástí klasického lyžování?

Za A) Ano anebo za B) Ne

SMS odpovědi ve tvaru JCT mezera SKI mezera PÍSMENO ZVOLENÉ ODPOVĚDI mezera PÍSMENO SKIAREÁLU (Lipno, Sternstein, Hochficht) pošlete do čtyř odpoledne v pondělí 20. února na telefonní číslo 900 06 09. Správnou odpověď, jméno výherce a další soutěžní otázku se dozvíte ve středu 22. února v našich novinách a na webu Jižní čechy TEĎ (www.jcted.cz).

Upozornění pro soutěžící. Pokud se vylosovanému výherci dvakrát po sobě nedovoláme, jeho výhra propadá a my vylosujeme dalšího šťastlivce.

Cena jedné SMS je 9 korun včetně DPH. Technicky zajišťuje Globdata a.s., www.globdata.cz, www.platmobilem.cz

 

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace