pondělí 22.10 10:00 - Písek, Senior Point

Přednáší Ing. Věra Mikulíková.

• Krysí dům

pondělí 22.10 19:00 - Sezimovo Ústí, Spektrum

Házenkářům premiéra krutě nevyšla. Chodovu doma podlehli o 11 gólů

STRAKONICE - Šokem skončilo úvodní utkání strakonických házenkářů v nové sezoně. V domácí prvoligové premiéře v sobotu 22. září podlehli vysoko pražskému Chodovu 24:35 (11:18).

Jihočeši dotahovali od samého začátku a soupeř gólově odskočil poměrně brzy (už ve 13. minutě byl stav 2:8). Náskok si Pražané drželi bez sebemenších problémů po celou dobu, tým od Otavy se dotáhl maximálně na čtyři branky.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil a jakákoliv šance na zvrat byla labutí písní Strakonických. Ve 35. minutě rozdíl poprvé narostl na deset gólů (12:22) a utkání se proměnilo v exhibici soupeře. Ten tak vedl deset minut před koncem o 16 branek (stav byl 16:32).

Ve zbytku zápasu už polevil, prostřídal a díky tomu domácí mírnili debakl. Konečné manko mohlo být desetibrankové, jenže to by Jihočeši nesměli inkasovat z dálky v poslední vteřině duelu...