Kdy a kam

  • Nezmaři - 40 let na cestě – koncert

    pondělí 28.5 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  • Jiří Suchý: Člověk ze sklepa

    pondělí 28.5 19:36 - České Budějovice, Kabaret u Váňů

    Komedie podle Člověka z půdy.

Zobrazit všechny události
 

Nejdřív Nenažrané popelnice a pak bezpečnost u hasičů

STRAKONICE – Co patří do zelené, co do modré, co do žluté popelnice? A jak se chovat, aby nevznikl požár? Plno informací na tato témata se dostalo dětem ze strakonické MŠ Šumavská. Jedna akce byla věnována ekologii, druhá požární bezpečnosti. Na dětech bylo vidět, že formou hry si uloží do paměti mnohem víc informací.

Velmi zajímavá byla akce zaměřená na třídění odpadu. Přímo ve školce proměnila koordinátorka vzdělávacích programů pro školy ze společnosti Stejika Štěpánka Kadochová třídu na smetiště a vyprávěla dětem, jaký odpad patří do daného kontejneru. Tento program se vtipně a výstižně jmenuje Nenažrané popelnice. Součástí bylo i povídání o biodpadu a o tom, jak vzniká kompost. Ředitelka MŠ Naďa Tesařová viděla, že školení pro malé caparty padá na úrodnou půdu a byla spokojená.
Druhá akce se konala na stanici Hasičského záchranného sboru v rámci Dne požární bezpečnosti. Hasiči dopřáli dětem prohlídku techniky, aut i výstroje, učili je, co je nebezpečné. „Dětem se líbilo úplně všechno," mohla jen konstatovat ředitelka mateřské školy.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace