Kdy a kam

  • Závěrečný koncert trubačů

    neděle 21.10 10:30 - Písek, prostory u Kamenného mostu

    Koncert je vyvrcholením 8. mezinárodního trubačského semináře a účastnit se budou např. trubači z Liptovského Hrádku, Prešova či Trutnova nebo z Hranic na Moravě.

  • Veřejné bruslení

    neděle 21.10 14:00 - Zimní stadion Vimperk

Zobrazit všechny události
 

Poslední body sbíraly týmy hasičů na sobotní pohárové soutěži v Němčicích

NĚMČICE – Poslední bodované pohárové soutěže se účastnilo jednadvacet týmů žen, mužů a veteránů. Ženy ze Štěchovic prolomily smůlu a odvezly si zlato. Nejlépe útočili muži z Černětic a veteráni z Přechovic. Ty nejlepší časy padly až v rozstřelu o basu plzeňského piva.

 

Všichni věděli, že jde o poslední možnost, jak nasbírat anebo neztratit potřebné body do okresní pohárové soutěže. Chtělo to především dobře zvolenou taktiku, což se vyplatilo týmu mužů ze Sudoměře. Místo vehementního útoku o zlato se tentokrát jelo na jistotu a platný pokus. Očekával se souboj mezi Litochovicemi a Sudoměří. Mužům z Litochovic se ale útok nezdařil a jejich pokus byl neplatný. Sudoměřským tak stačilo, aby útok dokončili ve slušném čase a to se také stalo. Na této soutěži skončili čtvrtí, což jim ale přineslo jasné vítězství v celkovém pořadí letošního okresního kola. Pohár vítězů si z této soutěže odvezli muži do Černětic, stříbro putovalo do Poříčí a bronz do Cehnic. Z vítězství se těšili také veteráni z Přechovic, stříbro putovalo do Litochovic a bronz do Dřešína. Ženy ze Štěchovic na této mrazivé soutěži konečně setřásly smůlu a vítězství bylo jejich. Druhé byly hasičky z Poříčí a třetí Rovná. Při rozstřelu o bednu plzeňského piva, padly všechny zábrany a mohlo se tak trochu zariskovat. Štěchovice, Němčice, Litochovice a Sudoměř se tak utkaly o následnou oslavu s bednou piva. Muži ze Sudoměře na nic nečekali a pro basu si sáhli bravurním výkonem a rekordním časem této soutěže 17,49.

Více ve středečním Strakonicku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace