Kdy a kam

  • Večerní komentované prohlídky

    Úterý 17.7 20:30 - ZOO Hluboká nad Vltavou

  • Letní kino: Hurvínek a kouzelné muzeum

    Úterý 17.7 - Milevsko - amfiteátr Domu kultury

    Začátek po setmění, v cca 21 hod.

Zobrazit všechny události
 

Pro lupiče si na střechu došla zásahovka. Dolů si jej spustila jako balík

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Velmi kuriózní rozuzlení mělo dnešní oznámení na policii v Českých Budějovicích, že na střeše Raiffeisen banky na Náměstí Přemysla Otakara II., se pohybuje neznámý podezřelý muž.

Na místo byla vyslána jednotka hasičů s výsuvným žebříkem, hlídka městské policie a halvně policisté zásahové jednotky. Ti prohledali střechy rozsáhlého objektu, ve kterém se kromě Raffeisen banky nachází také pobočka České spořitelny, prodejna Klenoty, lékárna a mnoho dalších institucí a prodejen. 

Podzřelého muže policisté ze zásahovky našli schovávajícího se na střeše vedle budovy. Ten byl policisty zadržen a pomocí slaňovacího zařízení dopraven dolů na pevnou zem. Dole už vše probíhalo podle zajetých pravidel. V neznámém střecholezci byl ztotožněn dvacetiletý recidivista s bohatou trestní minulostí. Pokud se při výslechu bude hájit tím, že je náměsíčný, těžko zase bude vysvětlovat, proč měl v batohu zlodějské nářadí. Zásluhou policistů ze zásahové jednotky a všech ostatních zúčastněných, tak noční střecholezec skončil v poutech. Ke slovu se, zajisté ke své velké lítosti, nedostali pouze policejní odstřelovači.

Policisté žádají všechny obyvatele v severním bloku domů na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích, aby si zkontrolovali okna, světlíky a podobně.    

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace