Kdy a kam

  • Velikonoční výstava - vernisáž

    Úterý 20.3 18:00 - Sezimovo Ústí, galerie Spektrum

    Tradiční ukázky velikonočních dekorací sezimáckých žen a jejich hostů. Vernisáž zahájí dětský folklorní soubor Dubínek. Výstava je přístupná do 25.3.2018.

  • Tomáš Klus - koncert

    Úterý 20.3 19:00 - České Budějovice, Café Klub Slavie

Zobrazit všechny události
 

Tříkrálová sbírka funguje také v nejmenších vesnicích

 Autor: Blanka Matoušková

    Autor: Blanka Matoušková

STRAKONICKO – Tříkrálová sbírka probíhá v celé republice. Tu organizuje Charita Česká republika prvních čtrnáct dní na začátku roku. Koledníky s kasičkami je vidět nejen ve velkých městech, ale také i těch nejmenších vesničkách. Okolo Radomyšle vyšlo v sobotu 4. ledna devět skupinek dětských koledníků, které prošli Osek, Radomyšl, Domanice, Leskovice, Láz, Rojice, Chrášťovice, Klínovice, Podolí, Petrovice a Jemnici.

 

„Myslím, že patří poděkování malým koledníkům i dospělákům, kteří chodily s nimi. I přesto, že neotevřeli všichni lidé, někteří vyslovily nesouhlas, ba jim i vynadali do žebráků, byla většina těch, co sbírku berou pozitivně a chápou, že je vše pro dobrou věc,“ řekla Blanka Matoušková, která nám poslala fotografie.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace