Kdy a kam

  • Velikonoční výstava - vernisáž

    Úterý 20.3 18:00 - Sezimovo Ústí, galerie Spektrum

    Tradiční ukázky velikonočních dekorací sezimáckých žen a jejich hostů. Vernisáž zahájí dětský folklorní soubor Dubínek. Výstava je přístupná do 25.3.2018.

  • Tomáš Klus - koncert

    Úterý 20.3 19:00 - České Budějovice, Café Klub Slavie

Zobrazit všechny události
 

Tříkrálový koncert ve Strakonicích. Kostel praskal ve švech

STRAKONICE - Ředitelka Oblastní charity Strakonice Olga Medlínová a páter Roman Dvořák neskrývali v pátek 5. ledna večer radost. Potěšila je hojná účast na tradičním Tříkrálovém koncertě. Konal se v kostele svaté Markéty.

Farář Dvořák požehnal koledníkům, kteří budou až do 14. ledna chodit koledovat nejen ve Strakonicích, ale i po vesnicích v okolí. Vloni skupinky tří králů neměly zrovna na růžích ustláno, panoval velký mráz. Mnozí lidé ve vesnicích ale nejenže přispěli nějakou korunkou do kasičky, ale zmrzlé koledníky zvali i na horký čaj a něco na zub.

Letošní tříkrálová sbírka pomůže Domu klidného stáří svaté Anny v Sousedovicích dovybavit a zrekonstruovat kuchyni. "Vypadá to, že dům svaté Anny bude mít nejkrásnější kuchyň v republice," podotkla s úsměvem sbormistryně Marcela Miková, když viděla, kolik lidí na koncert přišlo. Marcela Miková nabídla posluchačům písně nejprve v podání svého dětského souboru Fere Angeli a poté i dospělého smíšeného pěveckého sboru Hlasoň. Mezitím vystoupila i Mladá dudácká muzika. I když v kostele zalézala zima za nehty, nikdo předčasně neodešel. Všichni si hudbu a písně, které v kostele zněly krásně, vychutnávali a samozřejmě protagonisty odměňovali potleskem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace