Kdy a kam

  • DESKOHRÁTKY

    Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

    Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

  • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

    Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

    Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Tříkrálový koncert ve Strakonicích. Kostel praskal ve švech

STRAKONICE - Ředitelka Oblastní charity Strakonice Olga Medlínová a páter Roman Dvořák neskrývali v pátek 5. ledna večer radost. Potěšila je hojná účast na tradičním Tříkrálovém koncertě. Konal se v kostele svaté Markéty.

Farář Dvořák požehnal koledníkům, kteří budou až do 14. ledna chodit koledovat nejen ve Strakonicích, ale i po vesnicích v okolí. Vloni skupinky tří králů neměly zrovna na růžích ustláno, panoval velký mráz. Mnozí lidé ve vesnicích ale nejenže přispěli nějakou korunkou do kasičky, ale zmrzlé koledníky zvali i na horký čaj a něco na zub.

Letošní tříkrálová sbírka pomůže Domu klidného stáří svaté Anny v Sousedovicích dovybavit a zrekonstruovat kuchyni. "Vypadá to, že dům svaté Anny bude mít nejkrásnější kuchyň v republice," podotkla s úsměvem sbormistryně Marcela Miková, když viděla, kolik lidí na koncert přišlo. Marcela Miková nabídla posluchačům písně nejprve v podání svého dětského souboru Fere Angeli a poté i dospělého smíšeného pěveckého sboru Hlasoň. Mezitím vystoupila i Mladá dudácká muzika. I když v kostele zalézala zima za nehty, nikdo předčasně neodešel. Všichni si hudbu a písně, které v kostele zněly krásně, vychutnávali a samozřejmě protagonisty odměňovali potleskem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace