Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Svobodní v Milevsku ohlásili vystoupení z koalice a Miroslav Doubek z rady města

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

MILEVSKO - Dramatickou tečku měl závěr dnešního zasedání milevských zastupitelů. Pro někoho překvapivou, pro jiné očekávanou. Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart oznámili, že k 20. únoru vystoupí z koalice, která se po volbách na podzim 2014 dohodla na spolupráci. Když letos v únoru z koalice vystoupilo hnutí ANO, mohlo to vypadat úsměvně. Mělo totiž jen jednoho zastupitele. Po další destrukci milevské koalice už ale může mnohým úsměv tuhnout. V koalici zbyde pět Jihočechů 2012, tři sociální demokraté a tři zástupci TOP 09. Celkem 11 lidí, což je nejtěsnější většina v 21 členném zastupitelstvu. Cokoliv tedy bude nyní koalice moci prosadit pouze při stoprocentní účasti na zastupitelstvu, nikdo nesmí chybět.Jinak bude milevská vláda odkázána na milost a nemilost opozičních zastupitelů. Nebo různá zákulisní vyjednávání. Ohlášeným odchodem Svobodných z koalice tak končí klidné časy.

 

Radní Miroslav Doubek ve svém vystoupení připustil, že se nerad vzdá práce koalici i v radě města, která ho zajímala. Vyjádřil se, že možná si tímto krokem i zničil svou politickou kariéru. Pokud chce ale zůstat věrný programovému prohlášení, které koalice na startu své spolupráce přijala a chodit po městě zpříma, nemůže prý dál asistovat u posledních kroků, kdy se radikálně omezily investice a město preferuje spotřebu. "Nemám jinou možnost, jak se proti tomuto trendu vymezit," řekl Doubek.

Zastupitelstvo dnes pominulo nesouhlas finančního výboru s návrhem rozpočtu na rok 2017, nepřijalo pozměňovací návrh dvou zastupitelů Svobodných, který se týkal ceny vodného a stočného. Navrhovali, aby město buď všechny peníze, vybrané od občanů, investovalo do oprav a rozvoje vodohospodářského majetku, nebo aby zlevnilo vodné, pokud investovat do majetku nehodlá. To zastupitelé přehlasovali, schválili zvýšení ceny vodného a stočného o 2,67 korun na kubík a z vybrané částky 7,5 milionu pak 3,5 milionu poputuje do jiných oblastí než zpět do vodního hospodářství.  

Rozpočet byl schválen jako opticky plusový - s příjmy 165 milionů a výdaji 164 milionů, ovšem po započetní splátek dluhů ve výši 6 milionů je de facto deficitní a musí se sanovat z peněz na účtech města. 

Zástupci strany Svobodní se blíž ke svému rozhodnutí vyjádří v příštích Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 156 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 3 6 7 8 9 10 Starší příspěvky »
 • Jarda 

  Reagovat

   

  Jásají ty co si brousí zuby na to jak se teď pěkně rozjedou vícepráce a rozhazování městských peněz když tam nebude Doubek jako škrt dohlížet na městskou kasu. Nedivim se mu. Proti větru se chc...t nedá.

  Vloženo 14.12.2016 23:24:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Správně Míro.

  Vloženo 14.12.2016 23:11:43

 • BH 

  Reagovat

   

  Jóó, tak to je super!!

  Vloženo 14.12.2016 23:04:12

« Novější příspěvky |  1 3 6 7 8 9 10 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace