Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Svobodní v Milevsku ohlásili vystoupení z koalice a Miroslav Doubek z rady města

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

MILEVSKO - Dramatickou tečku měl závěr dnešního zasedání milevských zastupitelů. Pro někoho překvapivou, pro jiné očekávanou. Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart oznámili, že k 20. únoru vystoupí z koalice, která se po volbách na podzim 2014 dohodla na spolupráci. Když letos v únoru z koalice vystoupilo hnutí ANO, mohlo to vypadat úsměvně. Mělo totiž jen jednoho zastupitele. Po další destrukci milevské koalice už ale může mnohým úsměv tuhnout. V koalici zbyde pět Jihočechů 2012, tři sociální demokraté a tři zástupci TOP 09. Celkem 11 lidí, což je nejtěsnější většina v 21 členném zastupitelstvu. Cokoliv tedy bude nyní koalice moci prosadit pouze při stoprocentní účasti na zastupitelstvu, nikdo nesmí chybět.Jinak bude milevská vláda odkázána na milost a nemilost opozičních zastupitelů. Nebo různá zákulisní vyjednávání. Ohlášeným odchodem Svobodných z koalice tak končí klidné časy.

 

Radní Miroslav Doubek ve svém vystoupení připustil, že se nerad vzdá práce koalici i v radě města, která ho zajímala. Vyjádřil se, že možná si tímto krokem i zničil svou politickou kariéru. Pokud chce ale zůstat věrný programovému prohlášení, které koalice na startu své spolupráce přijala a chodit po městě zpříma, nemůže prý dál asistovat u posledních kroků, kdy se radikálně omezily investice a město preferuje spotřebu. "Nemám jinou možnost, jak se proti tomuto trendu vymezit," řekl Doubek.

Zastupitelstvo dnes pominulo nesouhlas finančního výboru s návrhem rozpočtu na rok 2017, nepřijalo pozměňovací návrh dvou zastupitelů Svobodných, který se týkal ceny vodného a stočného. Navrhovali, aby město buď všechny peníze, vybrané od občanů, investovalo do oprav a rozvoje vodohospodářského majetku, nebo aby zlevnilo vodné, pokud investovat do majetku nehodlá. To zastupitelé přehlasovali, schválili zvýšení ceny vodného a stočného o 2,67 korun na kubík a z vybrané částky 7,5 milionu pak 3,5 milionu poputuje do jiných oblastí než zpět do vodního hospodářství.  

Rozpočet byl schválen jako opticky plusový - s příjmy 165 milionů a výdaji 164 milionů, ovšem po započetní splátek dluhů ve výši 6 milionů je de facto deficitní a musí se sanovat z peněz na účtech města. 

Zástupci strany Svobodní se blíž ke svému rozhodnutí vyjádří v příštích Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 156 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • otloukánek 

  Reagovat

   

  Primárními hybateli by měl být starosta Radosta a místostarosta Třeštík. Jsou pro výkon funkcí plně uvolněni a mají za ně velmi dobré platy. Hodně aktivity vykazoval radní Doubek a zdálo se, že se něco děje, pomiňme, jak. Navíc radní Doubek byl hromosvodem pro kritiku a otloukánkem. Nyní už nebude žádný štít a konečně makat budou muset začít, jak starosta tak místostarosta.

  Vloženo 19.12.2016 09:27:04

  • Názor 

   Reagovat

    

   Ty jsou schopné tak maximálně udělat anketu ohňostroj nebo ples města navíc nemají.

   Vloženo 19.12.2016 10:41:49

  • patolog 

   Reagovat

    

   To je právě odraz patologického stavu,který se podařilo za 2,5 roku vytvořit v této oblasti.Zastupitelé a radní by měli být "duchovními" hybateli.Reálnou odpovědnost musí nést k tomu určené odborné útvary města.To,co mi nejvíc vadí na působení Doubka je jeho ovládnutí činnosti,s minimální kompetencí a minimálními zkušenostmi a provádění p l a c e n ý c h činností, které mu jako radnímu nepříslušely a byly min. z morálního hlediska nepřípustné.

   Vloženo 19.12.2016 10:53:48

   • gynekolog 

    Reagovat

     

    Důvod je zřejmý,tah na finanční branku.Peníze nad rámec,přivýdělky dozory a kdovíco ještě.Že akce nebyly kvalitně připraveny,že tekly peníze navíc bylo jedno. Typické bylo vyjádření jednoho dodavatele,že je paráda se účastnit výběrových řízení,že z milevských kavek dostanou co chtějí vícepracemi.Taky,že ano.
    Je farizejství nazývat zatažení brzdy radou tohoto stavu nedodržením koaliční smlouvy.Já bych to nazval probuzeným pudem sebezáchovy.

    Vloženo 19.12.2016 18:09:29

 • radní 2 

  Reagovat

   

  Podívejme se na výsledek voleb v Milevsku v roce 2014 ? Byl ve složení rady respektován ? A když tedy ne, jaký dělali Radosta a Třeštík vůči Svobodným a ANO kompromisy ? Žádné ! Hlavně že to podepsali U kamenáče, hezky, moc hezky to vypadalo ... Nyní zůstali Ti co vedou město " jistě a neomylně, jednotně s TOP 09 "- nebo je to jinak ???

  Vloženo 18.12.2016 22:12:40

  • Pamětní 

   Reagovat

    

   Je to přesně jak píšeš.

   Vloženo 19.12.2016 05:17:40

  • radní 3 

   Reagovat

    

   Nějak je pro mne váš text nepřehledný.Je běžné,např. v parlamentu,že strany,které nejsou v koalici mají pozici místopředsedy.To by svědčilo pro zástupce ODS v radě.V komun.politice by se měla po volbách upřednostnit spolupráce.Doubkovi se přes nicmoc volební výsledek dala volná ruka v investicích přesto,že o tom nevěděl nic.Závazky koalice mu byly šumafuk dokud se nezasáhlo proti jeho zájmům.Proč se ušlechtile nebouřil proti řadě dalších neplněných závazků?Myslím,že prokázal,že do vedení města nepatří.Co nesmyslného bude tentokrát slibovat před volbama?

   Vloženo 19.12.2016 06:59:31

  • Rozpustit 

   Reagovat

    

   Pře volit.

   Vloženo 19.12.2016 08:40:29

 • historie 

  Reagovat

   

  Nechme Doubka na smetišti dějin.Neuspěl,odstoupil.Neunesl demokratické rozhodování.Je to historie,ne úplně šťastná.Tečka.
  Udělejme vše pro to aby další období bylo lepší a úspěšnější.

  Vloženo 18.12.2016 21:15:28

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Je otázkou, kdo v rámci demokratického rozhodování se zpronevěřil tomu co slíbil a s jakým programem byl zvolen?

   Vloženo 18.12.2016 21:57:50

 • radní 

  Reagovat

   

  Situace ve městě se musí urychleně stabilizovat,k tomu patří obnova rady po pozitivně kvitovaném odchodu jednoho radního.Navrhuji upustit od trapných hrátek na politiku.Voliči řekli názor.Navrhuji radu doplnit o zastupitele ODS mgr.Jelenovou nebo MUDr.Hobzka.Jedná se o lidi vzdělané,kteří prokázali pracovní úspěch i fundovanou účast na jednání ZMM.Nejednalo by se o doplnění koalice,ale doplnění rady o schopné a respektované lidi.Takoví do rady patří.

  Vloženo 18.12.2016 16:49:52

  • Rada 

   Reagovat

    

   Přitom by mohli vyměnit i radního procházku a nahradit respektovaným člověkem s rozhledem. Pan Procházka by měl aspoň čas na maškary které dělá dobře.

   Vloženo 18.12.2016 18:53:01

  • NĚKDO od jinud 

   Reagovat

    

   ODS patří na politické smetiště , ani náhodou Hobzka , ten již toho zhatil dostatek . Je vidět, že moc velký přehled nemáte ...zástupce KDU by tam seděl, pán Kostínek a p.Procházku nechat , selský rozum je též třeba Jirko Koliho, ne.

   Vloženo 18.12.2016 20:04:38

   • ODS 

    Reagovat

     

    výrazně uspěla ve volbách,ale nejde o to jaké tričko nosí,ale o kvalitu člověka.Na jednání ZMM vidíme jak se kdo projevuje.Projděte si aktivitu tam členů rady.O ničem.Když se dovolí člověk funkční a kvalitní radě to jen prospěje.Do počtu je jich tam už dost.

    Vloženo 18.12.2016 21:08:03

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Dle Vaší logiky a hodnocení by , ale měli odstoupit resp. být vyměněni úplně jiní lidé.

     Vloženo 18.12.2016 21:59:42

     • radní 2 

      Reagovat

       

      Ano, tentokrát jsou na ručník a výměnu do šaten pánové místostarosta Třeštík a pan Karel Procházka. Ten první je žába na prameni, kvůli němu odstupuje Doubek, ten druhý v radě je omyl - promiň Karle. A jestli má někdo nyní trumfy v ruce - je to TOP 09 - oni v tom chtějí takhle jet dále ?

      Vloženo 18.12.2016 22:08:27

     • ODS 3 

      Reagovat

       

      Já navrhl poměrně bezbolestný a schůdný postup zkvalitnění rady členy u kterých je na základě působení v ZMM předpoklad přínosu.Jsou úspěšní ve svých profesích,nemají zapotřebí trapných přivýdělků.Předpokládám,že u nich nehrozí preferování akcí či aktivit ve prospěch jejich rodin.To vše jsme bohužel doposud zažili.
      Ideální se mi jeví mgr.Jelenová,která určitě není představitelkou politikaření ani nenaplněných ambicí.
      Nejsem příznivcem ODS,nemyslím si např.že Herout byl dobrý starosta,neměl na to,což bylo zřejmé v 2.období po odchodu akčního Polaneckého,kdy v duu s Třeštíkem se ve městě jen příštipkařilo.

      Vloženo 19.12.2016 07:32:54

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Tak. Je tam ještě Šrámek, ale ten by si už sám měl ujasnit co vlastně chce ...

       Vloženo 19.12.2016 07:58:41

     • TOP 09 

      Reagovat

       

      A kdo to je TOP 09?Koutník ml. s nulovou aktivitou či Procházka s ostudně nevídaným výkonem funkce?

      Vloženo 19.12.2016 07:40:24

   • Kostínek? 

    Reagovat

     

    Vy neznáte hady?Neříká se slizký jako had?Je zajímavé,že v jiných městech lidé přibývají,z Milevska odcházejí.
    Dokud to tu povedou děti komunistů,tak se nedá očekávat nic lepšího.
    Mají to zažrané pod kůží,ani Perwool s tím nic nezmůže.
    ODS,TOP,ČSSD,KSČM,.........., jedno a totéž je a
    chléb levnější nebude.

    Vloženo 19.12.2016 11:13:24

    • háďata 

     Reagovat

      

     Nezapomněl jste na Svobodné?Na ty to pasuje jak hvězda na hrnec.Ale pro mne tohle není objektivní kritérium,že někdo nebyl v KSĆ.Oni tam poslední leta komunisti úplné blbce nechtěli i když oni se tam drali.Znám v Milevsku takové.

     Vloženo 19.12.2016 14:32:38

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nedoplňovat, odvolat radu a převolit podle výsledků voleb !

   Vloženo 19.12.2016 09:15:38

   • převolení 

    Reagovat

     

    Preferoval bych průchozí postup.I z historie je známé,že k prospěchu vedou spíš evoluční než revoluční zvraty.

    Vloženo 19.12.2016 10:24:56

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     Co je evolučního na Třeštíkovi ?

     Vloženo 19.12.2016 10:32:12

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Zajistil pro sebe předplacené karty na všechny placená místa v Milevsku uvedením SPZ soukromého vozidla. Je vidět že se vyvíjí.

      Vloženo 19.12.2016 10:45:10

     • evoluce 

      Reagovat

       

      Fakt nereálnosti odvolání.Vyhrazená místa pro parkování jsou pro vedoucí pracovníky běžná.To mi nevadí,vadí mi neexistence představy kam s Milevskem.A to se týká min.všech členů rady včetně Doubka.

      Vloženo 19.12.2016 11:03:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ať je Doubek jaký je určitě se mu nedá upřít snaha a neuvěřitelná pracovitost ve prospěch lepšího finančního hospodaření města, tj. nerozhazování veřejných peněz.
  Nedá se mu upřít intenzivní práce pro to , aby stav infrastruktury a komunikací se zlepšil.

  Obyvatelé z ulic dotčených rekonstrukcemi (Sladkovská, Jeřábkova, Švermova, objezd z Cukavy, ...) ví jak za ně bojoval, aby i dílčí úpravy byly v jejich prospěch.

  Doubek je prvním politikem v Milevsku za 25 let, který dokázal odejít z funkcí a jak zde píšete i dobře placeného koryta, aby se nezpronevěřil svému slovu a svým slibům.
  Když se rada od slíbeného programu odklání a přehlasovávajíDoubka.

  Vloženo 18.12.2016 16:05:56

  • pozorovatel 

   Reagovat

    

   Rada města a celá koalice ne jen, že se odklání od svých slibů, ale ona přímo proti nim hlasuje. Jasné důkazy o tom jsou v zápisech ze zastupitelstva a záznamech. Je to výsměch lidem.

   Vloženo 18.12.2016 16:11:25

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Včetně Doubka když nejde o jeho zájmy.

    Vloženo 18.12.2016 19:50:40

  • pracovitý 

   Reagovat

    

   Snaha a pracovitost,ať už z jakéhokoliv důvodu,může být bez potřebných znalostí a schopností na závadu a vytvářet škody.

   Vloženo 20.12.2016 06:58:45

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace