Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Svobodní v Milevsku ohlásili vystoupení z koalice a Miroslav Doubek z rady města

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

MILEVSKO - Dramatickou tečku měl závěr dnešního zasedání milevských zastupitelů. Pro někoho překvapivou, pro jiné očekávanou. Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart oznámili, že k 20. únoru vystoupí z koalice, která se po volbách na podzim 2014 dohodla na spolupráci. Když letos v únoru z koalice vystoupilo hnutí ANO, mohlo to vypadat úsměvně. Mělo totiž jen jednoho zastupitele. Po další destrukci milevské koalice už ale může mnohým úsměv tuhnout. V koalici zbyde pět Jihočechů 2012, tři sociální demokraté a tři zástupci TOP 09. Celkem 11 lidí, což je nejtěsnější většina v 21 členném zastupitelstvu. Cokoliv tedy bude nyní koalice moci prosadit pouze při stoprocentní účasti na zastupitelstvu, nikdo nesmí chybět.Jinak bude milevská vláda odkázána na milost a nemilost opozičních zastupitelů. Nebo různá zákulisní vyjednávání. Ohlášeným odchodem Svobodných z koalice tak končí klidné časy.

 

Radní Miroslav Doubek ve svém vystoupení připustil, že se nerad vzdá práce koalici i v radě města, která ho zajímala. Vyjádřil se, že možná si tímto krokem i zničil svou politickou kariéru. Pokud chce ale zůstat věrný programovému prohlášení, které koalice na startu své spolupráce přijala a chodit po městě zpříma, nemůže prý dál asistovat u posledních kroků, kdy se radikálně omezily investice a město preferuje spotřebu. "Nemám jinou možnost, jak se proti tomuto trendu vymezit," řekl Doubek.

Zastupitelstvo dnes pominulo nesouhlas finančního výboru s návrhem rozpočtu na rok 2017, nepřijalo pozměňovací návrh dvou zastupitelů Svobodných, který se týkal ceny vodného a stočného. Navrhovali, aby město buď všechny peníze, vybrané od občanů, investovalo do oprav a rozvoje vodohospodářského majetku, nebo aby zlevnilo vodné, pokud investovat do majetku nehodlá. To zastupitelé přehlasovali, schválili zvýšení ceny vodného a stočného o 2,67 korun na kubík a z vybrané částky 7,5 milionu pak 3,5 milionu poputuje do jiných oblastí než zpět do vodního hospodářství.  

Rozpočet byl schválen jako opticky plusový - s příjmy 165 milionů a výdaji 164 milionů, ovšem po započetní splátek dluhů ve výši 6 milionů je de facto deficitní a musí se sanovat z peněz na účtech města. 

Zástupci strany Svobodní se blíž ke svému rozhodnutí vyjádří v příštích Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 156 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Třeba konečně začne opozice spolupracovat.

  Vloženo 18.12.2016 10:34:12

  • opozice 

   Reagovat

    

   Nemyslím,že si budou chtít s Doubkem zadat.To by pro ně mohl být polibek smrti.
   Myslím,že by se pro oblast investic a oprav měl vytvořit jakýsi krizový management složený z odborníků nezávisle na stranách s cílem napravit nedostatky,vytvořit standardní systém běžný jinde(tvorba a obhajování plánů a jednotlivých záměrů,kvalitní příprava akcí s odborně řízeným výběr.řízením,fundovaná realizace)a urychleně přebudovat OISM.Hlavně nepřipustit dosavadní amaterismus a prosazování preferencí kohokoliv.
   Nehrát si na koalici a opozici,ale na prospěch Milevska.Ve hře jsou velké miliony.

   Vloženo 18.12.2016 11:26:33

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pokud by opozice začala zpolupracovat, tak současné vedení nemá šanci argumentovat, protože na to nemá potenciál.

    Vloženo 18.12.2016 11:40:06

    • odvaz 

     Reagovat

      

     Taky nejsem z radnice odvázaný.I když z posledního vývoje možná začíná trochu blikat světýlko na konci tunelu.Přehodnocení nesmyslu obludného terminálu u nádraží,zaražení nesmyslných investic pro investice.Nemůžu skousnout nárůst lidí na radnici.Bohužel nevidím zmiňovaný potenciál opozice.Kdo?Ti kteří tam sedí bez akce řadu období a jen se vezou?Ono i v koalici je řada podobných,Koutníci,Barda,Dvořák.Machart,vrcholem je ing.Procházka.
     Tak nevím.

     Vloženo 18.12.2016 13:00:22

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      a) Prosím prozraďte nám jaká je v rozpočtu (resp. v návrzích investic) "investice pro investice".

      b) Tím, že se nebude budovat velký terminál u nádraží (z dotací), nedojde k odstranění autobusů z centra, a to znamená, že peníze na studie centra (zadané za vlády Herout+ Třeštík) byly vyhozeny a stav v centu zůstane zakonzervován na dlouhá léta.

      Vloženo 18.12.2016 18:24:30

  • jc 

   Reagovat

    

   už aby to bylo. je třeba změnu v Milevsku. takhle se nic nepohne.

   Vloženo 18.12.2016 12:39:01

 • již bylo vyplýtváno až moc času i "inkoustu" 

  Reagovat

   

  na tohoto člověka.Chyba starosty,že ho přes řadu varování těch kteří ho znali vzal do koalice. Přiznal to i v článku konkurenčních novin.Doubek není týmový hráč a neví co je loajálnost,což např.předvedl svou účastí u soudu proti městu,které mu dalo příležitost.Jakmile bylo trochu zasáhnuto proti jeho amatérské činnosti,začíná dokonce naznačovat jakési spiklenecké teorie. Chybou bylo,že mu byla dána volná ruka,možnost dříve nemyslitelných přivýdělků... . Jeho nekompetentní působení nemohlo pokračovat,to bylo zřejmé.Kdo věci trochu rozumí byl šokován co a jak se v investiční oblasti dělo.Typické je,že si to snad ani neuvědomoval,není divu s jeho zkušenostmi.Přesvědčení o svých schopnostech je málo.
  Nechme Doubka ať se předvádí v opozici,tam mu to,na rozdíl od reálné činnosti,půjde.Povídat je lehké,na kvalitní reálnou činnost je moc vidět.Nejenom mně to stačilo,volit ho nebudu. Myslím,že po těchto zkušenostech je nadále nezvolitelný.
  Děkujeme,že odchází,bylo toho dost.

  Vloženo 17.12.2016 23:10:28

  • inkoust 

   Reagovat

    

   Vy jste chytrý.To máte z vlastní hlavy?Proč melete pořád jedno a to samé.Vy musíte být nějaký neukojený fanoušek z ANO nebo ODS.

   Vloženo 18.12.2016 09:00:55

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Stačí, když se bude plnit to co se slíbí. Pan Doubek tak činit chtěl, ale narazil. Tak Svobodní odešli z koalice plné slibů, které se neplní stejně, tak jak už dávno učinilo ANO. Jen škoda, že pan Dobek návrhy ANO, které vyžadovali plnění koaličních slibů také nepodpořil, ale to je minulost. Třeba opozice začne spolupracovat a věci se začnou plnit a tím i zlepšovat.

    Vloženo 18.12.2016 09:16:19

    • Doubek versus ANO 

     Reagovat

      

     Doubek rozumné návrhy ANO nejen že podpořil, ale navíc i zpracoval (i rozšířil) do podoby, aby mohly být přijaty. Např. celý soubor návrhů o informovanosti a výstupech z orgánů města.
     Doubek podal zástupcům ANO několikrát pomocnou ruku.
     ANO své požadavky redukovat, mělo s Doubek spolupracovat místo toho aby ho osočovalo a mohlo toho prosadit více.

     Vloženo 18.12.2016 09:36:19

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Zveřejnění materiálů ZMM je přínos za což je nutné ANO ocenit. Nevím jak spolupracovat s člověkem,který na fundovanou kritiku činnosti radního reagoval výrazem svinstvo a neustále se ironicky otíral o ing.Śiku,který měl,na rozdíl od něj,z 80% pravdu,protože má reálně podložené zkušenosti a znalosti.Podotýkám,že nemám s ANO nic společného ani nejsem ing.Śika.Pouze mám zdravý rozum.

      Vloženo 18.12.2016 09:57:42

    • To inkoust 

     Reagovat

      

     Nejsem příznivcem ANO,ODS či jiných.Tyto zkratky jsou v komunálu o ničem.Jsem příznivcem Milevska.Proto nevidím za Doubkovou rezignací jakési zásady,ale uraženou ješitnost.A cením si postoje Rady,že konečně přestala konat dle nekompetentních požadavků Doubka.Na neplnění koaličních slibů má plný podíl a kdyby nebyla daná stopka jeho neodbornému a nekoncepčnímu působení tak by v tom pokračoval.

     Vloženo 18.12.2016 09:42:19

 • Krampus dozvuk 

  Reagovat

   

  Jestli pak se byl pan radní Procházka alespoň podívat v Kaplici na Krampuse? Aby věděl, jak to má vypadat. A co je možné udělat BEZ VSTUPU.

  Vloženo 17.12.2016 19:14:58

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vydržet s ješitným a problematiky neznalým Radostou v radě města, dokáže jen bezpáteřní sběratel funkcí. Pan Doubek udělal velmi dobře, že se od těch prožíračů odtrhl.
  Uvidíme, jak si to starosta přezdívaný STB, nyní bude rovnat a jak bude dál škodit městu.

  Vloženo 17.12.2016 13:07:02

 • účet bez hostiského 

  Reagovat

   

  Je zde hodně spekulací. Je potřeba vyčkat prohlášení nebo vyjádření svobodných a pana Doubka v MN. Počkejme si na to. Třeba budeme překvapeni. Pan Doubek už v opozici byl. Ví, že je to tvrdý chlebíček. Mnoho si vyslechl a nedal se zastrašit. Pevně věřím, že dokáže nazývat věci pravými jmény a pojmenovat nešvary jasně, podrobně a zřetelně.

  Vloženo 17.12.2016 12:00:22

  • výčepní 

   Reagovat

    

   A co čekáte?Házení špíny a viny na ostatní a žádná sebereflexe vůči kvalitně nepřipraným invest.akcím,za které zodpovídal.Nic víc,nic míň.

   Vloženo 17.12.2016 13:22:38

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace