Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

Svobodní v Milevsku ohlásili vystoupení z koalice a Miroslav Doubek z rady města

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

Miroslav Doubek, zatím stále ještě radní Milevska.

MILEVSKO - Dramatickou tečku měl závěr dnešního zasedání milevských zastupitelů. Pro někoho překvapivou, pro jiné očekávanou. Radní Miroslav Doubek a zastupitel Miroslav Machart oznámili, že k 20. únoru vystoupí z koalice, která se po volbách na podzim 2014 dohodla na spolupráci. Když letos v únoru z koalice vystoupilo hnutí ANO, mohlo to vypadat úsměvně. Mělo totiž jen jednoho zastupitele. Po další destrukci milevské koalice už ale může mnohým úsměv tuhnout. V koalici zbyde pět Jihočechů 2012, tři sociální demokraté a tři zástupci TOP 09. Celkem 11 lidí, což je nejtěsnější většina v 21 členném zastupitelstvu. Cokoliv tedy bude nyní koalice moci prosadit pouze při stoprocentní účasti na zastupitelstvu, nikdo nesmí chybět.Jinak bude milevská vláda odkázána na milost a nemilost opozičních zastupitelů. Nebo různá zákulisní vyjednávání. Ohlášeným odchodem Svobodných z koalice tak končí klidné časy.

 

Radní Miroslav Doubek ve svém vystoupení připustil, že se nerad vzdá práce koalici i v radě města, která ho zajímala. Vyjádřil se, že možná si tímto krokem i zničil svou politickou kariéru. Pokud chce ale zůstat věrný programovému prohlášení, které koalice na startu své spolupráce přijala a chodit po městě zpříma, nemůže prý dál asistovat u posledních kroků, kdy se radikálně omezily investice a město preferuje spotřebu. "Nemám jinou možnost, jak se proti tomuto trendu vymezit," řekl Doubek.

Zastupitelstvo dnes pominulo nesouhlas finančního výboru s návrhem rozpočtu na rok 2017, nepřijalo pozměňovací návrh dvou zastupitelů Svobodných, který se týkal ceny vodného a stočného. Navrhovali, aby město buď všechny peníze, vybrané od občanů, investovalo do oprav a rozvoje vodohospodářského majetku, nebo aby zlevnilo vodné, pokud investovat do majetku nehodlá. To zastupitelé přehlasovali, schválili zvýšení ceny vodného a stočného o 2,67 korun na kubík a z vybrané částky 7,5 milionu pak 3,5 milionu poputuje do jiných oblastí než zpět do vodního hospodářství.  

Rozpočet byl schválen jako opticky plusový - s příjmy 165 milionů a výdaji 164 milionů, ovšem po započetní splátek dluhů ve výši 6 milionů je de facto deficitní a musí se sanovat z peněz na účtech města. 

Zástupci strany Svobodní se blíž ke svému rozhodnutí vyjádří v příštích Milevských novinách. 

Diskuse k článku - 156 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Dotaz 

  Reagovat

   

  Údajně měl být vybrán nový jednatel služeb města Milevsko. Už se ví kdo to je?

  Vloženo 17.12.2016 11:38:43

 • medailisté 

  Reagovat

   

  Hodně zde též kritizují občana kolihu. Ten člověk ovšem a v mnohem pravdu. Bohužel.

  Vloženo 17.12.2016 11:18:47

  • HerrGott 

   Reagovat

    

   Nepřeháněj. Terčem má být Radosta a Třeštík. Ti jsou královsky placeni.
   Ti mají zodpovědnost nejen politickou ale i morální.
   Jenže slovo morální je pro ty dva neznámou veličinou.
   Radosta od počátku utvoření koalice balamutil Doubka o vyřešení odměn za odvedenou práci.
   Balamutil o tom, jakou budou mít odpovědnost úředníci vůči jeho zodpovědné gesci. Ani v jednom nenaplnil své sliby.
   Jsou to ti správní diletanti na svém místě.
   Více se dočtete v příštím vydání MN.

   Vloženo 17.12.2016 11:39:20

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Radosta a Třeštík a ostatní koaličníci hlavně balamutili všechny občany města Mi-levska. Do svého dokumentu programové prohlášení naslibovali mnnoho. Když ho ovšem mají plnit a jsou k tomu přímo vyzváni v návrzích, tak většina z nich hlasuje proti nebo se "takticky" zdržuje hlasování. Pan Doubek si možná uvědomil i toto a zachoval se čestně. Odkráčel z tohoto uskupení. Tihle lidé město nikdy posunout nemohou. Prostě na to nemají.

    Vloženo 17.12.2016 11:54:54

 • Komunal 

  Reagovat

   

  Když si přečtu jména v rade, Radosta, Třeštík, Karel Procházka, Šrámek, Koutník, Barda, tak nevím jestli se smát nebo brečet.

  Vloženo 17.12.2016 10:53:35

  • uplakánek 

   Reagovat

    

   Já plakal když jsem tam ještě četl Doubek.

   Vloženo 17.12.2016 11:02:09

   • HerrGott 

    Reagovat

     

    Zatlač slzu lítosti, pan Doubek je stále živ a zdráv. Je stále součástí rady města.

    Vloženo 17.12.2016 11:06:57

  • medailisté 

   Reagovat

    

   Tihle kluci něco naslibovali. A pak to neplní. Přímo proti tomu hlasují. Myslíte si že tato rada takto složená může posunout město Milevsko někam dopředu? Myslím si že si to myslí málokdo. Sebechvála jím ale nechybí.

   Vloženo 17.12.2016 11:06:52

   • Realismus 

    Reagovat

     

    Ať je Doubek jaký chce. Jednu věc mu nelze upřít. Aspoň trochu sebereflexe. To ti ostatní nemají ani trochu. Úkolem radních je město někam posouvat. Pocítil někdo v Milevsku někam posun. Kratochvíl ovská kultura, Krampus, maškary a muzeum maškar. To je trochu málo. Ještě pár let a místo s přenesenou působností nebude Milevsko ale Bernartice Kovářov nebo Sepekov. V jednom měl Doubek pravdu lidé hlasují nohama odcházejí. Já se jim nedivím.

    Vloženo 17.12.2016 11:12:25

    • Pecival 

     Reagovat

      

     Už aby to bylo. Aby město středa sen o působnosti bylo místo Milevska Sepekov nebo Bernartice. Jen tak jeď naděje že se Tenhle Vidlákov okolo Milevska konečně začne rozvíjet. Kocourkovští v Milevsku jsou zahleděný do nesmyslů. A kamarádům kamarádů to vyhovuje. Milevský lid ve volbách hlasy nahází starým kozákům a jede se dál ve Staré Koleji. Jihocech Radosta před volbami polepil celý město a hodně nasliboval. To že jede ve staré kolo ve stejné kolejí to nevadí. Jak píše jeden kritizovaný občan na sliby rychle zapomněl.

     Vloženo 17.12.2016 11:27:31

    • sebereflexe 

     Reagovat

      

     Je to otázka terminogie.Sebereflexe nebo uražená ješitnost,že rada odmítla skákat jak on pískal,jako poslední 2 roky?Já myslím,že je pozitivní,že alespoň teď zatáhla za záchranou brzdu.
     Jinak si vůbec nemyslím,že vývoj jde správným směrem,nová koncepce bez konkretních závěrů,navyšování úředníků,(ne)výsledky DK,nevyvozování postihů za zmetky(kompostárna..), prosazování nesmyslné max.varianty terminálu,přebujelá m.policie atd.
     Naposled k Doubkovi - jaké konkretní kroky za 2,5 roku navrhl ke zmírnění trendu odchodu mladých?Ve výčepu u Broučka takových moudrostí za večer vyslechnete mnoho.Zadarmo.Až vás z toho bude bolet hlava.

     Vloženo 17.12.2016 11:41:41

     • antireflex 

      Reagovat

       

      Jeno je bohužel pravda. Třeštík a Radosta město nikam neposunou. Oni na to nemají. Radosta se ze začátku zdál, že by mohl být tou osobou, ale bohužel. Jako řečník a kladeč věnců dobrý, ale jinak nic..

      Vloženo 17.12.2016 12:40:35

      • perplex 

       Reagovat

        

       Totéž platí bohužel i pro Doubka.Nikdo nečekal zázraky od ing.Śrámka i když teoreticky měl předpoklady,ale kolikáté už období,určitě ne od K.Procházky,také ne od p.Třeštíka, posledních 20 let čekatele na pěkný důchod a který aby získal pozici místostarosty vzdal ambice strany získat dalšího radního a předsedy komisí.Pro starostu byl přínosem jako pilný úředník,což je ale málo.Velkou nadějí byla pozice radního pro ing.Doubka,o to větší zklamání.Jeho okamžitý tah na finanční branku - peníze nad rámec,různé dozory v jeho gesci,které min.z morálního hlediska radnímu nepéřísluší(přesto,že je manažerem ve firmě manželky na prodej ložisek)byl pro jeho sympatizanty hodně smutný.A hlavně ivestiční akce,o těch už bylo napsáno hodně vč.vyplacených peněz.

       Vloženo 17.12.2016 13:13:18

       • Dolfi 

        Reagovat

         

        Dotaz na perlplexe.
        Prosím tě, kdo že byl : " Pro starostu byl přínosem jako pilný úředník, .... ". To jako myslíš Třeštíka??

        Vloženo 17.12.2016 18:59:39

        • perplex 

         Reagovat

          

         Myslím.Pilný úředník bez náboje a přidané hodnoty.Tak nějak do počtu.Taky píšu,že je to na místostarostu málo.

         Vloženo 17.12.2016 20:00:49

 • Hromosvod pro kritiku 

  Reagovat

   

  Hromosvodem pro kritiku byl pan Doubek. Možná chyby dělal, ale taky mu nelze upřít snahu a pracovitost. Pan Doubek hodil ručník do ringu. Končí. Nelze se mu divit. Pokud chce v příštích volbách uspět měl by přejít do viditelné opozice. Má zkušenosti, má znalosti, vědomosti. Ví co se na úřadě děje.
  Za agendu pana Doubka částečně odpovídá pan místostarosta. Uvidíme, kolik práce na tomto poli odvede pan místostarota. Doufejme, jen, že se nepřijme další pracovník. A možná i hromosvod.

  Vloženo 17.12.2016 08:35:42

  • ne hromosvod,ale regulerní kritika 

   Reagovat

    

   Nelze nazvat hromosvodem kritiku chyb v řízené oblasti.Nechal se jmenovat radním zodpovědným za investice,nikdy neexistující funkce,rada mu nechala volnou ruku, bohužel dlouho.Když jeho tendence a výsledky už byly neúnosné tak došlo k brždění.Od to rada event.ZMM jsou.V managenentu běžný a nutný postup,hodnotí se schopnosti a výsledky a ne přesvědčení dotyčného.

   Vloženo 17.12.2016 10:16:47

   • HerrGott 

    Reagovat

     

    Kdyby ses podepsal, tak by tvá slova měla váhu. Takhle jsi velká 0, a tvá slova NIC neznamenají. ZERRO.

    Vloženo 17.12.2016 10:43:10

    • podepsanej krafal K. 

     Reagovat

      

     A kterej Gott vlastně jsi? Karel?Slova mají váhu v tom co znamenají,ne v tom jak se zrovna autor podepíše.

     Vloženo 17.12.2016 10:59:45

     • HerrGott 

      Reagovat

       

      Vždyť to píši, velká 0 a slova velké NIC. ZERRO.

      Vloženo 17.12.2016 11:04:55

      • ZERRO 

       Reagovat

        

       Tak kdo vlastně jseš?Karel Gott nebo ZERRO?Začínám mít podezření,že snad dokonce veleznámý odborník na duševní právoi Bretschneider.Tak proč se nepodepíšeš?Tvůj předchůdce a vzor se Śvejkovi proznámil.Nebuď tak skromný.

       Vloženo 17.12.2016 11:17:23

 • Dotaz 

  Reagovat

   

  Nyní pražský soud žalobu zamítl s tím, že město nebylo schopno přesně doložit svůj nárok. A dále: K otázce, zda město tentokrát bude řešit do důsledku, proč nemá v pořádku dokumentaci, kterou by bylo schopno svůj nárok prokázat, a zda bude případně volat někoho k odpovědnosti, se starosta zatím vyjadřovat nechtěl.
  Mě by zajímalo kdo z MÚ je za tohle konkrétně odpovědný. Kdy po něm bude vymáhána škoda, jako po firmě Laben pana Benduli.
  Dále by mě zajímalo, kdo je konkrétně odpovědný za zpackanou kompostáru? Kdy po něm bude vymáhána škoda, jako po firmě Laben pana Benduli.
  Údajně na zastupitelstvu sdělili panu Bendulovi, že jsou povinni od něho škodu vymáhat. Tak, že to vědí, jak mají postupovat, tak budou muset takto postupovat i zde a v mnoha jiných případech, jinak budou sami odpovědní. Těch přehmatů je v Milevsku hodně. Je třeba je začít řešit, jasně a konkrétně. U pana Benduli už začali, teď je třeba začít i jinde.

  Vloženo 17.12.2016 08:15:56

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace