• Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Táborsko se po remíze ve Varnsdorfu zachránilo

Zbyněk Musiol sice nedal ve Varnsdorfu osm minut před koncem penaltu, naštěstí pro Táborsko se ale trefil v 90. minutě, kdy remízovým gólem na 1:1 zpečetil táborskou záchranu. , Autor: Karolina Kabíčková

Zbyněk Musiol sice nedal ve Varnsdorfu osm minut před koncem penaltu, naštěstí pro Táborsko se ale trefil v 90. minutě, kdy remízovým gólem na 1:1 zpečetil táborskou záchranu.     Autor: Karolina Kabíčková

VARNSDORF - Další dva náročné a důležité zápasy druholigoví fotbalisté Táborska v cestě za záchranou zvládli. Jak už jsme informovali minulý týden, ve středu 16. května porazili Viktorii Žižkov 2:0, tudíž tuto neděli ve Varnsdorfu stačila k jistotě záchrany remíza. Přesně to se svěřencům trenéra Romana Nádvorníka povedlo, když ve Varnsdorfu remizovali 1:1 Musiolovým gólem z 90. minuty.

FK Varnsdorf – FC MAS Táborsko 1:1 (0:0), branky: 67. Ondráček – 90. Musiol, rozhodčí Orel – Koval, Vodrážka, ŽK (4-3): 21. Zbrožek, 67. Ondráček, 81. Zieris, 88. Bláha – 26. Šandera, 69. Mršič, 85. Kučera, 530 diváků.

FK Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Kozma, Kouřil, Chlumecký – Durdevič, Zbrožek, Ondráček, Kocourek (67. Bláha), Dordič (58. Barac) – Klobása (80. Zieris).

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, N'Gimbi, Zavadil, Šandera – Prošek (62. Vandas) – Kučera, Nešický, Blecha (71. Linhart), Mršič (71. Souček) – Musiol.

Nejpodstatnější chvíle se odehrály ve druhé půli. V 65. minutě se po standardce aktivní domácí dočkali. Po přiklepnutí ze zadní tyče neselhal před Tomou zakončující Adam Ondráček – 1:0. Osm minut před koncem mohl srovnat z penalty Musiol, jenže jeho pokus po zemi k tyči gólman Samoel zlikvidoval. Bod nakonec přece jen pro Táborsko trefil Zbyněk Musiol, který se zorientoval ve skrumáži před brankou v 90. minutě a gólem na konečných 1:1 zachránil Táborsku soutěž i pro příští sezonu.

Zápas znamenající záchranu Táborska můžete prožít ve fotogalerii Karoliny Kabíčkové.