Technická památka mapuje prostřednictvím poutavých videoexpozic historii zásobování města vodou.

Program o bezproblémovém soužití lidí se psem, zaměřený hlavně na setkání s cizím psem.

Živé Milevsko - Anketa

Chcete v Milevsku workoutové hřiště?

Táborsko se po remíze ve Varnsdorfu zachránilo

Zbyněk Musiol sice nedal ve Varnsdorfu osm minut před koncem penaltu, naštěstí pro Táborsko se ale trefil v 90. minutě, kdy remízovým gólem na 1:1 zpečetil táborskou záchranu. , Autor: Karolina Kabíčková

Zbyněk Musiol sice nedal ve Varnsdorfu osm minut před koncem penaltu, naštěstí pro Táborsko se ale trefil v 90. minutě, kdy remízovým gólem na 1:1 zpečetil táborskou záchranu.     Autor: Karolina Kabíčková

VARNSDORF - Další dva náročné a důležité zápasy druholigoví fotbalisté Táborska v cestě za záchranou zvládli. Jak už jsme informovali minulý týden, ve středu 16. května porazili Viktorii Žižkov 2:0, tudíž tuto neděli ve Varnsdorfu stačila k jistotě záchrany remíza. Přesně to se svěřencům trenéra Romana Nádvorníka povedlo, když ve Varnsdorfu remizovali 1:1 Musiolovým gólem z 90. minuty.

FK Varnsdorf – FC MAS Táborsko 1:1 (0:0), branky: 67. Ondráček – 90. Musiol, rozhodčí Orel – Koval, Vodrážka, ŽK (4-3): 21. Zbrožek, 67. Ondráček, 81. Zieris, 88. Bláha – 26. Šandera, 69. Mršič, 85. Kučera, 530 diváků.

FK Varnsdorf: Samoel – Rudnytskyy, Kozma, Kouřil, Chlumecký – Durdevič, Zbrožek, Ondráček, Kocourek (67. Bláha), Dordič (58. Barac) – Klobása (80. Zieris).

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, N'Gimbi, Zavadil, Šandera – Prošek (62. Vandas) – Kučera, Nešický, Blecha (71. Linhart), Mršič (71. Souček) – Musiol.

Nejpodstatnější chvíle se odehrály ve druhé půli. V 65. minutě se po standardce aktivní domácí dočkali. Po přiklepnutí ze zadní tyče neselhal před Tomou zakončující Adam Ondráček – 1:0. Osm minut před koncem mohl srovnat z penalty Musiol, jenže jeho pokus po zemi k tyči gólman Samoel zlikvidoval. Bod nakonec přece jen pro Táborsko trefil Zbyněk Musiol, který se zorientoval ve skrumáži před brankou v 90. minutě a gólem na konečných 1:1 zachránil Táborsku soutěž i pro příští sezonu.

Zápas znamenající záchranu Táborska můžete prožít ve fotogalerii Karoliny Kabíčkové.