Kdy a kam

 • Cestujeme

  středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

  Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

 • Společný koncert

  středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

  Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Bijte je, papežence, znělo z historického průvodu v Táboře

AKTUALIZOVÁNO - 15.9.2018 23:55

TÁBOR - Tábor žije každoročními slavnostmi Táborská setkání, jejichž jmenovatelem je husitská historie města vojevůdce Jana Žižky. Odpoledne prošel přes Nové město do historického centra dlouhý kostýmovaný průvod. V čele kráčel starosta Jiří Fišer v civilu, obklopený dvěma místostarostkami Michaelou Petrovou a Olgou Bastlovou v šlechtických úborech, za nimi už jel na koni Jan Žižka a kráčeli husité s pokřikem Bijte je, papežence! a Kalich, víra, Tábor... O poslední pokřik se v češtině pokoušeli i zahraniční hosté v průvodu a sklízeli tak sympatie přihlížejících diváků.

V pestrobarevném a dlouhém průvodu šli zástupci družebních měst, táborských spolků, škol a všichni z řad veřejnosti, kdo měli čas, chuť a kostým. Na husitství už zbytek průvodu odkazoval málo. 

Táborská setkání jsou pestrou všehochutí, která letos zapojila v Tenn zóně pro mladé i fantasy. Dnes večer od osmi zazpívá Barbora Poláková a určitě nevynechá Nafrněnou, v půl desáté se rozzáří ohňostroj nad Jordánem, od deseti budou na náměstí koncertovat No Name... Tábor žije, ulice pulsují lidmi. 

Program bude doznívat zítra, kdy se bezplatně otevře i řada památek. 

Diskuse k článku - 17 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Roman 

  Reagovat

   

  Nevím, proč někteří mají potřebu hanit tak velkolepou akci. Průvod byl opravdu super, což koresponduje reakce diváků. Vypadá to, že kritika je z řad neúspěšných "organizátorů"... U nás tomu říkáme "kyselé hrozny".

  Vloženo 18.9.2018 06:27:05

  • TSV 

   Reagovat

    

   Asi jsem koukal na jiný průvod a okolo byli jiní lidé - povětšinou zklamaní.
   A koho myslíte těmi neúspěšnými "organizátory". Myslíte ty, kteří Táborky v podstatě vybudovali a město pak několik sezón slízávalo smetanu, než se stále opakující scénář stal nudným?
   A jestli byly slavnosti tak dokonalé, proč tu jsou vesměs negativní reakce?

   Vloženo 18.9.2018 21:00:45

 • široko 

  Reagovat

   

  Soudružce Fišerové s kyticí růží to opravdu sluší..

  Vloženo 17.9.2018 20:51:32

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Autorka clanku vubec pruvod nevidela jelikoz by takovou blbost nemohla vubec napsat jednoznacne letosni slavnosti katastrofa to je tak kdyz organizaci seberete fundovanym taborakum a date je nekomu kdo nema poneti co oslava historie Tabora obnasi.

  Vloženo 16.9.2018 18:06:42

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   To je vtipný a kdo ty fotky vyfotil když to autorka neviděla?

   Vloženo 16.9.2018 21:29:24

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Za mne provedení videomapingu, slabota je slabé slovo. Na mne to působilo, že šlo o školní práci žáka základní školy. A nosné téma videomapingu? Voda a oheň. Autor znalý táborských aktiv nám zřejmě podprahově připomínal nejdražší vodu a teplo z táborské /bývávalo/ teplárny.

  Vloženo 16.9.2018 13:36:23

  • táborák 

   Reagovat

    

   Já mám pocit že Tábor upadá ve všech směrech , kam se kouknu všude jen diletantismus. Táborské slavnosti , doprava , parkování, sport, nesmyslné cyklostezky, hloupé uzavírky , nedodržování termínů, eurohujerství. Táboru schází pevné vedení a koncepce .
   Inu ryba smrdí od hlavy.

   Vloženo 17.9.2018 21:01:32

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Souhlasím s tím, že úroveň docela klesá.
  Netvrdím, že se mi nelíbilo všechno, to bych lhal, ale asi by bylo na čase, aby se do organizace ( hlavně průvodu) zase zapojil Housův mlýn.Tehdy to mělo "koule"
  Dříve šel z večerního průvodu až strach a člověk měl husí kůži, dneska projde povětšinou mlčky pár "historickejch lidí" a za pět minut je po.....
  Večerní kapely dobrý, hlavně No name, jen bych asi po sobotní půlnoci nezařazoval zrovna latinskoamerickou hudbu.....

  Vloženo 16.9.2018 10:43:48

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace