Kdy a kam

 • Může být amatér umělcem

  pátek 21.9 - Soběslav, Městská knihovna

  Výstava amatérských kreseb a obrazů Martina Žaldy.

 • Whisky & Kilt Golf Open

  pátek 21.9 - Hluboká nad Vltavou, Golfový klub

  Golfový turnaj.

Zobrazit všechny události
 

Táborská radnice řeší za pochodu další úpravy dopravního režimu

TÁBOR - V Táboře si řidiči zvykají na nové cesty do svých cílů a na nový dopravní režim během uzavírky hlavního průtahu městem - Budějovické ulice. Situace se zlepšila v úterý, kdy se město dohodlo na zobousměrnění Jeronýmovy ulice a kolem zadní části autobusového nádraží se dá vyjíždět z centra rovnou na most přes nádraží. V řádu hodin se také podařilo vyjednat s krajským úřadem, aby byl zprovozněn jeden jízdní pruh nahoře na čekanickém mostě. V noci z úterka na středu došlo k přeznačení a od středečního rána jedou auta od Písku směrem k dálničnímu přivaděči horem po mostě. Tím se uvolnila doprava pod mostem, za nímž ale stále mají přednost auta ve směru od dálnice na Písek a řidiči směrem z města čekají na stopce. Čeká se tu ale už jen v řádu minut.

Vedoucího odboru dopravy táborské radnice Jana Pávka jsme se dotázali na některé náměty, které čtenáři píší do diskusních příspěvků na tomto portálu.

Například - proč na křižovatce Budějovická x Havlíčkova jdou semafory?  Podle řidičů to zde dopravu zdržuje. Jan Pávek uvedl, že zatím se o vypnutí semaforu neuvažuje, protože kromě plynulosti zůstává stejně důležité hledisko bezpečnosti. A přechod přes Havlíčkovu ulici musí být bezpečný pro chodce. Nevylučuje ale, že opatření se mohou v průběhu uzavírky Budějovické měnit.

Práce na první etapě rekonstrukce Budějovické ulice potrvají do poloviny listopadu a dopravní situace se určitě radikálně změní, jakmile začne školní rok.

"Uvažovali jsme, zda neumožnit také zabočení z Fügnerovy ulice doleva, ale došli jsme k závěru, že by to příliš zahustilo provoz směrem z Havlíčkovy ulice na Husovo náměstí," řekl vedoucí odboru dopravy. Aktuálním opatřením, kterého si řidiči mohli všimnout, je navrácení několika parkovacích míst mezi Reiffeisenbankou a kavárnou La Torta. "Napřed jsme tu zrušili veškeré parkování po obou stranách, ale vypadá to, že k plynulému průjezdu postačí, když se nebude parkovat jen na jedné straně komunikace a na druhé se parkování umožní," dodal Jan Pávek. 

 

ár postřehů: 1) proč na křižovatce Budějovická x Havlíčkova jdou semafory? - zbytečně, jeden přechod uzavřen zátarasy a druhý chráněn značkou zákaz vjezdu a navíc přikázaný směr jízdy; 2) proč se objevují auta v protisměru u obrácené jednosměrky od cukrárny Sandra až ke křižovatce Purkyňova a Husův park? ; 3) proč v ulici U Bechyňské dráhy,která je obousměrná, parkují auta zužující průjezdný profil u dráhy, kde je značka zákaz zastavení a navíc žlutá čára na vozovce? Přitom na parkovišti u Penny lze zaparkovat i např. v 15:00 hodin. A dalo by se pokračovat.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak, tak, ten VW Transportér modré barvy tam stával až na vyjimku denodenně, byl hájený.

  Vloženo 12.7.2018 20:34:56

 • Jeden z Tábora 

  Reagovat

   

  Děkuji redakci za reakci na můj příspěvek. Zeptal bych se vedoucího odboru dopravy pana J.Pávka, jestli má představu, kolik lidí přechází Havlíčkovu ulici dole u Budějovické ul. a kolik nahoře u cukrárny Sandra - respektive na poměr počtu chodců. Navíc po uklidnění dopravy po změnách z důvodů rekonstrukce Budějovické už počet automobilů v této lokalitě podstatně klesl. A je docela zajímavé, že město dbá o bezpečnost chodců na poměrně málo v této době změn frekventované križovatce z pohledu chodců a v době před rekonstrukcí za normálního stavu městské policii nevadil parkující VW Transportér modré barvy mezi přechody v křižovatce Tř. 9 května a Havlíčkova ul., kde zakrýval výhled řidičům odbočujícím do Havlíčkovy ul. z Tř. 9. května na přechod mezi cukrárnami - velmi frekventovaný jak z pohledu chodců tak řidičů.

  Vloženo 12.7.2018 20:19:34

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace