Kdy a kam

  • Cestujeme

    středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

    Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

  • Společný koncert

    středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

    Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

U hostinského Ivici v Táboře je jasné, komu se bude v neděli fandit

TÁBOR - Kde se bude v Táboře v neděli nejvíc prožívat finále fotbalového mistrovství světa? Skoro s určitostí v hospůdce Smíchov 1869 na třídě Kapitána Jaroše v táborských Klokotech u Ivici Dujmoviče. Ivica Dujmovič je Chorvat ze Splitu a kromě tamního Hajduku pochopitelně fandí chorvatskému národnímu týmu. "Budem mistři!," věří.

Ivica Dujmovič žije v Táboře 23 let. Jeho manželka je napůl Češka, potkal ji v Rakousku a zjistil, že mají hodně společného - mimo jiné chorvatské kořeny. "Dědeček mojí ženy byl Chorvat," říká. 

Ivicu Dujmoviče znají všichni fotbalisté táborského klubu MAS Táborsko i fanoušci. Provozuje bufet na stadionu, také pojízdný grilovací servis, s nímž zajišťuje catering na různých slavnostech, a z baru vedle Milenia se před časem přestěhoval na třídu Kapitána Jaroše, kde vybudoval stylovou restauraci Staropramenu - Smíchov 1869.  

Narváno a rušno tam bylo už při středečním semifinálovém zápasu s Anglií. "Ještě teď chraptím," smál se dnes dopoledne hostinský z Chorvatska. "Vypily se tři sudy Staropramenu," prozradil.

Před restaurací vlaje chorvatská vlajka a všechno se připravuje na nedělní finále. "Budou tady dvě obrazovky, plno míst už je rezervovaných. Na stoly dám obložené mísy a pršut. Tady se bude fandit srdcem," zve Ivica. A kdo je v chorvatském týmu jeho oblíbenec? "Určitě Luka Modrič, to je velký talent," dal se slyšet. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace