Kdy a kam

  • Ágnes Kutas

    neděle 23.9 19:00 - Strakonice, Kavárna Železářství U Šulců

    Koncert houslistky a zpěvačky.

  • Písně Třicetileté války

    neděle 23.9 18:00 - Synagoga Český Krumlov

    Vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů CHAIRÉ PŘÍBRAM.

Zobrazit všechny události
 

V Soběslavi dnes zažijí dožínky a kuchařskou show Martina Škody. Zahrát přijedou Javory

SOBĚSLAV - Soběslavské slavnosti, které se pravidelně konají v tomto zářijovém termínu, se letos nesou v duchu dožínek. Dnes v 10 hodin projde městem dožínkový průvod, který zastaví u nových lip na náměstí. V půl jedenácté pak slavnosti začnou na hradním nádvoří, kde program bude pokračovat až do večera.

Dožínkovou slavnost zahájí na tradiční notu folklorní soubory, ale hned pak se návštěvníci přenesou do současnosti - v poledne začne kuchařská show Martina Škody. Na mladého gastronadšence jsou v Soběslavi pyšní, ačkoliv není vyučený kuchař, soběslavský rodák loni přivezl zlato a bronz z Gourmand Cookbook Awards - z takzvaného vyhlašování kuchařských Oskarů, které se konalo v čínském městě Jen-tchaj. Mimoto už také vydal kuchařské knihy s vtipným názvem Škoda nevařit. Martin Škoda se zaměřuje na moderní gastronomii, a k tomu samozřejmě potřebuje kvalitní potraviny. V tom je spojitost s oslavou úrody, které se dnes v Soběslavi koná. 

Od jedné pak bude vyhrávat Vysočinka, od tří začne hasičská show, v 16 hodin zahrají Javory, v 18 Keltain a Divoké strunky a ve 20 hodin začne koncertovat Miro Žbirka. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace