Kdy a kam

  • Cestujeme

    středa 19.9 17:00 - Hluboká nad Vltavou, KC Panorama

    Gruzie - vyprávět bude Ing. Ivan Kubát.

  • Společný koncert

    středa 19.9 19:00 - Písek, Koncertní síň Trojice

    Petr Rímský & Misitu, Jan Spálený a Petr Vašina.

Zobrazit všechny události
 

Výstava Stavby století republiky doputovala do Tábora. K vidění je v Husitském muzeu

TÁBOR - Husitské muzeum v Táboře od úterka nabízí novou výstavu s názvem Stavby století republiky 1918 – 2018 v Jihočeském kraji. Jde o putovní panelovou výstavu, kterou připravilo Kotěrovo centrum architektury a vydavatelství Foibos Books Praha. Záštitu nad výstavou převzal starosta Tábora Jiří Fišer.

Ředitel Kotěrova centra architektury Oldřich Janota šedesátce účastníků vernisáže vysvětlil, kolik významných architektů se zapojilo po vzniku Československa do budování nového státu. Jako významný host promluvil spoluautor projektu Tančícího domu v Praze architekt Vlado Milunić, který přítomné vyzval k návštěvě jeho ateliéru, kde jim ukáže modely svých staveb a zasvětí je do problematiky projekce těchto děl. Posledním mluvčím byl Milan Šilhan z Oddělení památkové péče Jihočeského kraje. Posluchačům prozradil, že v jižních Čechách nevznikaly s výjimkou mostů významné stavby, ale to neznamená, že ty menší nemají svoji architektonickou hodnotu.

O kulturní vystoupení na vernisáži se postaral klavírista Ondřej Kříž a návštěvníci si po té prohlédly významné jihočeské stavby z tohoto období. Výstava v galerii Stará radnice potrvá do 16. září a otevírací doba je pondělí až neděle od 9 do 18 hodin a v září bude otevírací doba končit o hodinu dříve.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace