Kdy a kam

  • DESKOHRÁTKY

    Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

    Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

  • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

    Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

    Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Toskánsko si zamilujete. Na podzim nabízí historii, umění, víno i zábavu

Toskánsko je kraj rozprostírající se v srdci Itálie. Je proslulý uměním, historií, kopcovitou krajinou s malebnými městečky. Po rušné horké letní sezoně se právě na podzim vyplatí vydat na výlet, teploty tu stále dosahují příjemných dvaceti stupňů Celsia. Projít si můžete zajímavá místa a památky. Začít můžete v hlavním městě Toskánska Florencii ležící na řece Arno, která je kolébkou italské renesance. Za návštěvu stojí Galerie Uffizi, Pitti, dominantní dóm Santa Maria Del Fiore, Bazilika svatého kříže s ostatky Michelangela, Galilea Galileiho či Machiavelliho nebo známý most Ponte Vecchio. Nedaleko můžete navštívit Pisu s neméně proslulou šikmou věží, historické město Siena, které je zapsáno na seznamu památek světového dědictví Unesco. Asi 50 km jižně se nachází Volterra, která se proslavila výrobky z alabastru. Za vidění stojí i město věží San Gimignano nebo přístav Piombino, odkud je na dohled ostrov Elba, na nějž se dostanete pohodlně trajektem. Pobýval tady ve vyhnanství francouzský císař Napoleon a jeho dvě vily jsou přístupné veřejnost jako muzea. Milovníci dobré kuchyně určitě musí navštívit restauraci Emanuel, která patřila rodině známého kuchaře Emanuela Ridiho.

 

Gastronomická lákadla Toskánska

Toskánsko je kromě výborné kuchyně známé také produkcí vína. Nejvýznamnější je oblast Chianti, kde se vyrábí světově proslulé Chianti classico. To pravé poznáte podle značky kohouta. Neopomenutelné je také Bolgheri, městečko se stejnojmenným hradem a mnoha vinařstvími. Ta v této době lákají na vinobraní a ochutnávky.

Ubytování v přírodě se zábavou na dosah
Všechny zajímavosti Toskánska budete mít na dosah, pokud se ubytujete v oblasti Castagneta Carducci, blízko moře, v poklidném prostředí olivových hájů, nedaleko turistických zajímavostí i obchodních center. Tato lokalita je zajímavá i pro rodiny s dětmi, v dosahu je zábavní park, cyklotrasy v kouzelné krajině nebo vyjížďky na koních. Nabízí se několik možností ubytování, jak v plně vybavených apartmánech, tak v pokojích, kde se budete cítit jako doma, zejména díky přátelskému přístupu majitelů. Ti se zabývají také produkcí originálního olivového oleje, který si můžete přivézt domů. Zprostředkují i vyjížďky na koních nebo oblíbené ochutnávky vína v rodinných vinařstvích.

Informace a podrobnosti o možnostech ubytování najdete na webových stránkách www.ilboscoagriturismo.it v několika jazycích. Nakoukněte i do přiložené fotogalerie. 

-pi-

 

 

Další zprávy z regionu

 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace