Kdy a kam

  • Letní kino: Fakjů pane učiteli 2

    Úterý 14.8 - Milevsko - amfiteátr Domu kultury

    Začátek po setmění, v cca 20.30 hod.

  • Koncert skupiny HrajeTo na Stezce korunami stromů

    Úterý 14.8 19:00 - Lipno Nad Vltavou

    Koncert, harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci.

Zobrazit všechny události
 

Tragická sobota na jihu Čech. Při nehodách vyhasly čtyři lidské životy

JIŽNÍ ČECHY - Sobota 11. srpna, se černě zapíše do statistik zmařených lidských životů. Bohužel převážnou většinu ze čtyř včerejších obětí tvoří řidiči motocyklů.

Krátce před polednem, se na silnici číslo 10579 z Hluboké nad Vltavou na Munice, při předjíždění, srazili dva motorkáři. Bilance nehody byla tragická. Oba muži ve věku 39 a 44 let čelní střet nepřežili.  

K další nehodě motocyklisty  došlo okolo druhé hodiny odpolední nedaleko obce Stříbřec na Jindřichohradecku. Motocyklista středního věku po pádu z motorky utrpěl těžké mozkolebeční poranění a došlo u něj k selhání životních funkcí. Přes veškerou snahu přítomných svědků mohl zasahující lékař již pouze konstatovat jeho smrt.

Poslední zmařeny lídský život si vyžádala havárie repliky historického letounu na leteckém dnu na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí, ke které došlo kolem třetí hodiny odpoledne. Při manévru se replika historického letounu zřítila na letištní plochu. Záchranáři byli u těžce těžce zraněného dvaasedmdesátiletého pilota téměř okamžitě, protože i oni měli při akci ukázky své činnosti. Na pomoc vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Bechyně. Bohužel i v tomto případě byla snaha zdravotnííků marná. Dvaasedmdesátiletý pilot utrpěným zraněním podlehl.  

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace