Kdy a kam

  • Staročeská konopická po 60 letech

    sobota 21.7 15:00 - Řepice - venkovní pódium

    Vystoupí řepičtí ochotníci.

  • Jóga v parku

    sobota 21.7 - Tábor - v parku u popraviště na Pražském sídlišti

    Vhodné pro všechny - začátečníky i pokročilé. Každou sobotu od 9.30 do 10.30 hod. Karimatku s sebou. V případě nepříznivého počasí se cvičení ruší.

Zobrazit všechny události
 

Tvrdil, že ho policisté při silniční kontrole okradli

VĚTŘNÍ/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Osmadvacetiletý muž z Větřní chtěl pravděpodobně policistům zavařit. Podal trestní oznámení, že jej tři policisté při silniční kontrole v polovině července roku 2017 okradli o 5 500 korun. Peníze mu měli vzít z auta a na obvodním oddělení se k němu hrubě chovat. Muž byl podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí.

 

Nařknuté policisty z obvodního oddělení Suché Vrbné proto prověřoval odbor vnitřní kontroly a také Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pokud by se tvrzení řidiče prokázala, policisté by neušli trestnímu stíhání a pravděpodobně by byli propuštěni. Muž, který policisty nařkl, byl přitom o povinnosti vypovídat pravdu řádně poučen. 

Šetření kontrolních orgánů a kamerové záznamy prokázaly, že muž policisty obvinil lživě. Policisté se ničeho nezákonného nedopustili a oznamovatel je nyní sám stíhán pro podezření z křivého obvinění. Hrozí mu vězení v délce dvou až osmi let.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace