pondělí 28.5 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

• Jiří Suchý: Člověk ze sklepa

pondělí 28.5 19:36 - České Budějovice, Kabaret u Váňů

Komedie podle Člověka z půdy.

Tygřice obhájily na domácím turnaji prvenství bez ztráty bodu

Borotínské Tygřice obhájily loňské prvenství na turnaji O pohár Borotína opět bez ztráty jediného bodu. Ve finále porazily Šlapanice 60:22. , Autor: Josef Janda

Borotínské Tygřice obhájily loňské prvenství na turnaji O pohár Borotína opět bez ztráty jediného bodu. Ve finále porazily Šlapanice 60:22.     Autor: Josef Janda

BOROTÍN - O víkendu 12. a 13. května proběhl v Borotíně jubilejní 10. ročník basketbalového turnaje O pohár Borotína. V hale domácích Tygřic se předvedlo osm týmů ve dvou skupinách. Domácí basketbalistky si v sobotu připsaly v základní skupině tři suverénní vítězství při skóre 289:61, tudíž postoupily do nedělního souboje o první místo. Ve finále se svěřenkyně trenéra Ladislava Zrůsta utkaly opět po roce se Sokolem Šlapanice. Stejně jako loni vládly Tygřice od prvních minut a loňské vítězství o 27 bodů ještě vylepšily na 60:22. Třetí místo vybojovaly po vítězství 59:38 nad Jevíčkem basketbalistky ze Znojma.

Výsledky Tygřic ve skupině A: Basket Jevíčko 84:22, Sokol Kobylí 102:30, BBK Brno 103:9.

O finálovém soupeři ale dlouho nebylo jasno. Skupina B byla tak vyrovnaná, že o pořadí tří nejlepších družstev se stejným počtem pěti bodů rozhodovaly opravdu jen koše.

Finále:

ŠBK Tygřice Borotín – Sokol Šlapanice 60:22 (35:11)

Finálový souboj měly Tygřice pod kontrolou od úvodních okamžiků, kdy se dostaly do vedení 5:0. Šlapanickým soupeřkám se podařilo vstřelit koš až v čase 4:27 a výsledek 13:4 po první čtvrtině dal tušit, že Tygřice titul obhájí. Úvodní část odehrál Borotín v podstatě pouze se šesti nejlepšími basketbalistkami.

Zásadní únik předvedly Tygřice do poločasu, ve kterém vedly už 35:11. Ve srovnání s loňským finále, které skončilo vítězstvím Tygřic 38:11, se tak mohli domácí příznivci těšit na mnohem bohatší nálož.

Na jubilejní 50. bod čekaly Tygřice do třinácté sekundy poslední čtvrtiny, kdy Darina Peterková posunula skóre dvoubodovou trefou na 51:18. Tygřice nabídnuly poklidný závěr a po vítězství 60:22 mohly vypuknout oslavy.

Vítězná sestava ŠBK Tygřice Borotín: Pazourková, Vacková, Hroncová, Soukupová, Zrůstová, Svátková, Fárová, Divišová, Škvarčeková, Peterková, Benediktová, Fučíková.

Konečné pořadí turnaje: 1. ŠBK Tygřice Borotín, 2. Sokol Šlapanice, 3. Basketbal Znojmo, 4. Basket Jevíčko, 5. BC Beroun, 6. BBK Brno, 7. BC Benešov, 8. Sokol Kobylí.

Z kvalitně připraveného družstva borotínských Tygřic se dvě basketbalistky dostaly do All Stars Teamu, konkrétně Veronika Fárová a Kateřina Pazourková. V individuálních soutěžích došlo ve slalomu na pikantní souboj o prvenství, jelikož tři nejlepší hráčky byly právě z Borotína. Třetí skončila nakonec Veronika Fárová, druhá byla Diana Soukupová a vítězkou se stala Darina Peterková. Pro Peterkovou to byl zlatý hattrick, jelikož slalom ovládla rovněž ve dvou předchozích ročnících turnaje.

Další podrobnosti o turnaji přineseme v dnešním tištěném Týdeníku Táborsko. Průběh turnaje zhodnotí trenér borotínských Tygřic Ladislav Zrůst. Proč nechtěl do finále tým Šlapanic?

Členka All Stars Teamu Kateřina Pazourková promluví o problému, který musela řešit se spoluhráčkou Veronikou Fárovou. Prozradí také, jak Tygřice vítězství na turnaji oslaví.

Nejlepší ve slalomu Darina Peterková připomene nejen prvenství ve své oblíbené dovednostní soutěži, ale také okomentuje nálož 103:9, kterou obdařily Tygřice hráčky BBK Brno. A jaký má celkový dojem z turnaje? O borotínském vítězství si dnes přečtete opravdu hodně!