Kdy a kam

 • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

  Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

  Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

 • Čochtan vypravuje

  Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

V Bernarticích se loučili se starým rokem pochodem, zpěvem a ohňostrojem

  Silvestrovský ohňostroj 2016 v Bernarticích , Autor: Ivo Bukač

Silvestrovský ohňostroj 2016 v Bernarticích     Autor: Ivo Bukač

BERNARTICE - V Bernarticích na Písecku se už stalo tradicí, že se lidé na Silvestra sejdou. Letošní odpolední pochod kolem Bernartic měl zřejmě rekordní účast, zúčastnilo se ho kolem tří set lidí. Nahrálo tomu překrásné počasí. Letošní trasa vedla přes Zběšice do Ratajů, tedy k sousedům na Táborsko.

 

"V Ratajích nás perfektně přijali. Starosta Roman Šafránek nás přivítal a vzal nás na věž kostela, kde mají dva nové zvony," zmínil bernartický starosta Pavel Souhrada, který byl mezi pochodníky. V cíli na všechny čekala vánočka z Pekařství Malý a čaj s rumem. Ten si mohli dát prakticky všichni, protože zpátky do Bernartic byl zajištěný autobusový svoz. 

V Bernarticích už čekalo duo Cézových, kteří spustili muziku, a bufet, kde se nalévalo něco na zahřátí. U kostela se lidé dali do zpěvu lidovek s takovou vervou, že starosta nechal ohňostroj o čtvrt hodiny odložit. Déle už to ale nešlo, protože kolem hlavní silnice se mezitím shromáždily stovky přespolních, kteří každoročně na ohňostroj do Bernartic přijíždějí. Vědí, že ohněstrůjce Marek Jiroušek z Podolí I určitě překvapí zase něčím novým. Ani letos spolu s kolegou Petrem Caltou nezklamal, minimálně polovina arzenálu představovala nové efekty, hodně se líbil třeba zlatý déšť. 

Shromáždění lidé nešetřili potleskem a výskotem, někteří za ohněstrůjci i přicházeli s poděkováním nebo na ně volali: "Bylo to krásný!"

Tak zase za rok!

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ohnostroj v Bernarticích byl moc povedený, moc se mi líbil a klobouk dolů před ohnostrujcem Martinem Jirouškem a jeho kolegou.. jen tak dále těšíme se na příští rok

  Vloženo 2.1.2017 18:39:36

 • příznivec 

  Reagovat

   

  Nádherný ohňostroj, na to jake jsou Bernartice male mají nádherný ohňostroj klobouk dolů a jen tak dále

  Vloženo 31.12.2016 21:46:49

  •  

   Reagovat

    

   Bernartice zas tak malé nejsou. Ale jestli jsi z Milevska, tak kdyby jste tam míň kecali a víc dělali, ta by jste tam taky mohli lecos míti.

   Vloženo 1.1.2017 21:05:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace