Kdy a kam

  • Výlov rybníka Zadní topič

    středa 17.10 - Blatná, rybník Zadní topič

  • Lutz Hubner: Úča musí pryč!

    středa 17.10 19:00 - České Budějovice, Jihočeské divadlo

    Činohra. Režie Ivan Krejčí.

Zobrazit všechny události
 

V Českých Budějovicích se otevřou nové veřejné záchody

Nové záchody budou v Biskupské ulici.

Nové záchody budou v Biskupské ulici.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V Biskupské ulici nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. budou od 1. prosince k dispozici veřejnosti nové WC. Od myšlenky k otevření nových záchodů je docela dlouhá cesta, jak si můžete přečíst.

 

„Správa domů vytipovala prázdný prostor v centru města v loňském lednu. Jednalo se o uvolněnou garsonku, část chodby v přízemí a stávající garáž objektu v Biskupské ulici č.p. 453. V březnu 2016 byly prostory zaměřeny a byla zpracována hrubá stavební studie možnosti realizace. V dubnu 2016 bylo zastupitelstvem města schváleno rozpočtové opatření a uvolněna finanční částka. Závaznou architektonickou studii zpracoval Atelier A8000 a v březnu 2017 bylo vydáno stavební povolení. Následovalo výběrové řízení na dodavatele stavby a její vlastní zahájení letos 17. července. V současné době práce finišují, je požádáno o kolaudační řízení a termín otevření veřejných WC je stanoven na 1. prosinec," říká primátor Jiří Svoboda. Cena stavebních prací bude činit 3,4 miliony korun.

České Budějovice jsou přitom k lidem, kteří v centru potřebují toaletu, poměrně přívětivé. Veřejné záchody se nacházejí také v radniční budově a jsou narozdíl od jiných měst dokonce bezplatné a vždy vzorně uklizené. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace