Kdy a kam

  • A tak to tenkrát bylo - autorský muzikál L. Horníka

    Úterý 22.5 18:00 - Písek, Divadlo Pod Čarou

    Parodie z Divokého západu v podání muzikálového kroužku ZŠ J. Husa Písek.

  • Čochtan vypravuje

    Úterý 22.5 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Nestárnoucí muzikál J. Voskovce a J. Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě J. Dvořáka.

Zobrazit všechny události
 

V Jindřichově Hradci představili plán investic na rok 2017

JINDŘICHŮV HRADEC – Zástupci města Jindřichův Hradec se v pondělí 9. ledna večer v konferenčním sále muzea sešli s obyvateli města, aby s nimi zhodnotili investice v loňském roce a představili záměry pro rok 2017. Setkání, které uspořádal Spolek přátel starého Jindřichova Hradce, si nenechalo ujít přibližně sto padesát obyvatel města.

V úvodu besedy se obyvatelé seznámili s investičními akcemi, které proběhly v loňském roce. Rozpočet počítal s 93 akcemi za 110 milionů korun, realizovat se jich podařilo 69 za 75 milionů. K tomu se městu povedlo v roce 2016 získat 15,2 milionů korun na dotacích z různých zdrojů. Mezi dokončené akce patří například rekonstrukce silnice U trati, ulice Tyršovy a Kostelní, chodník do Radouňky, stezka pro chodce a cyklisty ve Vídeňské ulici, oprava chodníků v Pražské ulici a u fotbalového hřiště, oprava hradeb za Střelnicí, rekonstrukce zvoničky v Horním Žďáru, úpravy městského hřbitova nebo fasáda 1. základní školy.

 Návrh investiční části rozpočtu města na rok 2017 obsahuje celkem 92 akcí za 131 milionů korun. „Snažíme se, aby na investice z rozpočtu šlo vždy minimálně dvacet procent. Loni to bylo 23 procent, letos to bude ještě víc, přibližně 26,7 procent. Je to velká část z rozpočtu. Pokud se porovnáme například s Českým Krumlovem, tak ten dá letos na investice jen 34 milionů, my 131 milionů korun. Velkou pozornost věnujeme infrastruktuře, která tu byla dlouho zanedbávaná. A zapracováváme i požadavky místních částí. V těch bydlí přibližně 15 procent obyvatel a také stejná část z investičního rozpočtu jde k nim,“ uvedl starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka.

 Mezi nejdůležitější letošní investice se řadí první etapa rekonstrukce Václavské ulice, rekonstrukce páteřní komunikace v Radouňce, modernizace technologie čistírny odpadních vod, revitalizace dalších rybníků v Buku a Horního návesního rybníku v Dolní Radouni, zpevnění dvora jezuitské koleje, provizorní zastřešení zámeckého pivovaru, který město v loňském roce koupilo, stavba několika bytů pro sociální bydlení, oprava hvězdárny, stavba nového sběrného dvoru v lokalitě U Cihelny nebo vybudování příměstského autokempu v Denisově ulici. Na zpravodajském webu Jižní Čechy Teď budeme postupně o všech investičních záměrech podrobněji informovat. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace