Kdy a kam

  • Seminář Nauč se odhalit pravou tvář člověka podle rukopisu

    pátek 19.1 17:00 až 20:00 - Milevsko - Dům kultury

    Dále 21.2.

  • Černý desky jsou dobrý - hudba k tanci i poslechu 60. až 90. let

    pátek 19.1 20:30 - Písek - Divadlo Pod Čarou

Zobrazit všechny události
 

V Jindřichově Hradci vydali víc voličských průkazů než na podzim

JINDŘICHŮV HRADEC – Volební místnosti pro volbu prezidenta se otevřou dnes ve 14 hodin. Prezidenta mohou volit i lidé, kteří v době voleb nebudou v místě svého trvalého bydliště, a to na základě voličského průkazu. Těch v Jindřichově Hradci pro první kolo voleb vydali 315. „Možnost vyřídit si voličský průkaz do prvního kola skončila ve středu 10. ledna. U nás jsme jich vystavili pro každé kolo prezidentských voleb více než tři sta. Tito voliči pak mohou volit v jakémkoliv z více než čtrnácti a půl tisíců volebních okrsků u nás a ve sto deseti okrscích po celém světě,“ zmínil tajemník městského úřadu Karel Přibyl. Uvedl, že je to o více než sto voličských průkazů více než při podzimních volbách do Poslanecké sněmovny.

Pro druhé kolo prezidentských voleb Jindřichův Hradec zatím vydal 305 voličských průkazů. „Tam to ale není konečné číslo, protože v případě druhého kola se lhůty pro vydání průkazu prodlužují,“ informoval tajemník. Připomněl také, že o voličský průkaz si hodně žádali mladí lidé. „Je to zřejmě způsobeno tím, že studenti mají  v lednu zkouškové období a nemají čas vracet se na víkend domů. Mohlo by to také signalizovat, že voliči budou mít o tyto volby zájem,“ dodal Karel Přibyl. 

Diskuse k článku - napište váš názor

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace