Kdy a kam

 • Staročeská konopická po 60 letech

  sobota 21.7 15:00 - Řepice - venkovní pódium

  Vystoupí řepičtí ochotníci.

 • Jóga v parku

  sobota 21.7 - Tábor - v parku u popraviště na Pražském sídlišti

  Vhodné pro všechny - začátečníky i pokročilé. Každou sobotu od 9.30 do 10.30 hod. Karimatku s sebou. V případě nepříznivého počasí se cvičení ruší.

Zobrazit všechny události
 

V Písku právě odstartovala další etapa regenerace sídliště Jih

PÍSEK - Třetí etapou pokračuje regenerace sídliště Jih v Písku. Město dnes předalo staveniště zhotoviteli, kterým je společnosti Eurovia CS. Ta nabídla ve výběrovém řízení nejvýhodnější cenu 11,9 milionu korun včetně DPH. Hotovo má být v listopadu.

 

Regenerace se týká území mezi ulicemi Truhlářská a Smrkovická. „V této etapě je plánována oprava chodníků, veřejného osvětlení a komunikace v ulici Truhlářská, včetně překládky některých inženýrských sítí. Dále obnova zeleně a odvodnění ploch. Vybudováno zde bude také malé obratiště pro osobní vozidla na konci ulice. Tím bude zajištěn bezpečnější provoz,“ upřesňuje místostarosta Josef Knot. „Samozřejmostí jsou bezbariérové přístupy na chodníky a upraveny budou i nájezdy do přilehlých garáží.“

Regenerace je naplánována v souladu s harmonogramem prací souvisejících s výměnou parovodních rozvodů za teplovodní, které provádí písecká teplárna.

Třetí etapa navazuje na předchozí dvě části uskutečněné v letech 2013 a 2014, kdy byla zvelebena jihovýchodní a centrální část sídliště. „Místní hodnotili příznivě například odstranění výškových rozdílů na komunikacích pro pěší a cyklisty. Spokojeni byli také s doplněním lamp veřejného osvětlení v místech, kde světla dosud nebyla nebo byla již nefunkční. Stav vnitrobloků panelového sídliště esteticky pozvedly terénní úpravy a doplnění zeleně i mobiliáře,“ říká Jan Venclík z odboru investic a rozvoje. Město investovalo do regenerace sídliště v obou etapách zhruba 15 milionů korun s DPH, část nákladů pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

Také pro třetí etapu regenerace požádá město o příspěvek ze Státního fondu rozvoje bydlení. Každé z realizací předcházela anketa mezi obyvateli sídliště. Na základě jejich podnětů byl například navýšen počet laviček a odpadkových košů.

Věřím, že provedené úpravy udělají ze sídliště Jih příjemnější místo k životu. V příštích týdnech a měsících se však budou jeho obyvatelé muset obrnit trpělivostí a snést omezení spojená se stavebním ruchem a částečnými uzávěrami komunikací. Děkujeme jim za to,“ dodává místostarosta Knot.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jana 

  Reagovat

   

  Na to, že tam málo košů nepotřebuju anketu. Projdu a vidím. Tyhle ankety nesnáším.

  Vloženo 14.7.2018 08:11:20

 • petr 

  Reagovat

   

  Kdysi to tu nebylo špatný, ale dneska jsem rád, že bydlíme ve svém domku. Už bych si na panelák, sídliště a s tím spojené problémy nechtěl zvykat. Budu sice ještě nějaký rok platit hypotéku, ale ono to vyjde skoro nastejno jako když jsem platil do fondu oprav bytu. Chápu, že takové byty na sídlišti jsou pro mladé začínající rodiny nebo pro sociálně slabé třeba, tak je dobře, že se do toho nějaká koruna dá.

  Vloženo 13.7.2018 06:31:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace