Kdy a kam

 • Hudební sklepy - Něžná noc

  pátek 19.10 19:30 - Milevsko, Galerie M

  Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl.

 • Svatohavelské posvícení

  pátek 19.10 16:00 - Prachatice, Muzeum

  Upečte si metynku a vyzkoušejte krouhání a šlapání zelí.

Zobrazit všechny události
 

V Písku se od března změní systém parkování. V centru se zdraží, dál od centra zvýhodní

Kapacita odstavného parkoviště na Výstavišti se nedávno zvýšila. Dá se tam parkovat zadarmo a je to blízko centra.

Kapacita odstavného parkoviště na Výstavišti se nedávno zvýšila. Dá se tam parkovat zadarmo a je to blízko centra.

PÍSEK - Parkování v Písku se bude řídit od 1. března podle nových pravidel. Rada města schválila na svém jednání 11. ledna změny v Nařízení o placeném stání silničních motorových vozidel na místních komunikacích města Písku. Nově se zavedou tři tarifní pásma. Cíl je vytlačit dlouhodobě parkující řidiče z centra. O víkendu se bude víc zpoplatněno náměstí.


„Cílem města jako vlastníka komunikací je zajistit, aby na parkovištích v centru auta parkovala především krátkodobě s dobou stání nepřesahující dvě až tři hodiny," vysvětluje záměr místostarosta Jiří Hořánek. „Proto bylo odboru dopravy uloženo zpracovat návrh na úpravu výše uvedeného materiálu s cílem motivovat řidiče, kteří chtějí parkovat své vozy po delší dobu, k využití záchytných parkovišť mimo centrum města."

V Písku budou nově zavedena tři tarifní pásma. „Na parkovištích v centru města zařazených v tarifním pásmu č. 1 je sazba za první dvě hodiny oproti původnímu stavu nižší, pak ale začíná progresivně narůstat. Rozšiřuje se také doba zpoplatnění na Velkém náměstí o víkendech," upřesňuje Michal Kovařík, vedoucí odboru dopravy. Parkování na Velkém náměstí bude zpoplatněno denně od 8 až do 18 hodin, naopak na Alšově náměstí a v ulicích Jungmannova a Chelčického se bude oproti původnímu návrhu za parkování platit pouze v pracovní dny a v sobotu dopoledne, jako tomu je doposud.

Na parkovištích v širším centru města se rovněž nově vyplatí odstavit své auto pouze po dobu kratší tří hodin. To se týká například parkoviště na Bakalářích či Fügnerově náměstí. Naopak v tarifním pásmu č.3, kam patří parkoviště P2 u Kulturního domu nebo parkoviště u nemocnice, bude delší stání oproti současnému stavu zvýhodněno.
„Další úpravy, například zavedení chytrého systému placení parkovného a podobně, budou souviset s realizací plánovaných investic jako je parkovací dům, revitalizace centra města nebo nové parkoviště u nemocnice," doplňuje Jiří Hořánek.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To bývaly časy, když politici rozhodovali ve prospěch občanů ... ale dnes ???

  Vloženo 13.1.2018 11:35:58

 • stále si volíte 

  Reagovat

   

  komunistickou a socanskou pakáž, tak plaťte

  Vloženo 13.1.2018 11:18:22

 • iva 

  Reagovat

   

  Hlavně nejezděte Knotovi pod oknem, nechutnala by mu káva!

  Vloženo 13.1.2018 08:26:46

 • jan 

  Reagovat

   

  Aha, tak už vím proč v Písku mluví o "chytrém městě". Chytrý úředník vymyslí systém na zdražení a hloupý občan to zaplatí.

  Vloženo 13.1.2018 06:28:55

 • Edvin 

  Reagovat

   

  Můžete dělat to, že si zvolíte toho, kdo ve volebním programu bude mít rezidentní karty pro rezidenty. A nevolit tu sebranku, co tohle zavádí.

  Vloženo 12.1.2018 18:06:58

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace