Kdy a kam

  • Zlatka Bartošková - šansonový večer

    Čtvrtek 24.5 19:00 - Tábor, Střelnice

  • Výstava absolventů výtvarného oboru ZUŠ - vernisáž výstavy

    Čtvrtek 24.5 17:00 - Bechyně, Městské muzeum

    Výstava žáků Ivany Blažkové potrvá do 31.7.

Zobrazit všechny události
 

V Sezimově Ústí hořela střecha. Škoda je 600 tisíc

TÁBOR - K nočnímu požáru v sezimovoústecké ulici Prokopa Holého vyjížděli táborští hasiči. Oheň způsobil škodu 600 tisíc korun.

Ke kouři linoucímu se ze střechy vyjeli táborští profesionálové. Poté, co zjistili, že se jedná o požár celé střechy, byly povolány další jednotky. "Jednalo se o dvoupodlažní rodinný dům stojící v řadové zástavbě. Z vnějšku nebyly žádné známky požáru patrné a majitelé domu tvrdili, že požár je již uhašený, že stačí pouze odvětrat půdu. Velitel zásahu přesto rozhodnul o odpojení domu od přívodu elektrické energie a zahájení průzkumu prostoru zasaženého požárem," popisuje situaci mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Veškeré prostory byly silně zakouřené, tak hasiči použili termokameru, ale žádné ohnisko u komína a půdy nenašli. Zároveň s tímto průzkumem vedeným vnitřkem domu hasiči vytvořili další vodní proud, který použili na průzkum střechy, tašek a krytiny vnější cestou z nastavovacích žebříků. Najednou ale narazili na plameny, kterým se ubránili. "Hasiči použili řezací zařízení Cobra. Tím prořízli stropní konstrukci a požár na půdě uhasili. Po lokalizaci požáru jednotka zahájila rozebírání střešního pláště za využití automobilové plošiny. Když hasiči odstranili plechovou krytinu, teprve pak nalezli ohnisko požáru – hořící dřevěnou konstrukci střechy a izolaci na ploše přibližně 16 metrů čtverečních. Jednotka žhnoucí části střechy motorovou pilou odřezala a venku na volném prostranství je dobrovolní hasiči dohasili. Nosné trámy byly uhašeny vodními proudy," řekla Vendula Matějů s tím, že příčina požáru je v šetření.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace