Kdy a kam

 • DESKOHRÁTKY

  Čtvrtek 16.8 13:00 až 18:00 - Český Krumlov, Městská knihovna

  Logické, karetní, matematické a dobrodružné hry.

 • Toulky barokními Budějovicemi - netradiční prohlídka

  Čtvrtek 16.8 20:00 - České Budějovice, sraz před radnicí

  Procházka za doprovodu sochaře Josefa Dietricha Budějovicemi v období baroka. Vstupenky pouze na předběžné rezervace.

Zobrazit všechny události
 

Živá debata o Živém Milevsku

MILEVSKO - V milevské Galerii M se ve středu vpodvečer odehrála veřejná prezentace a diskuse o projektu Živé Milevsko - Smart region, kterým chce město dosáhnout na dotační peníze na věci, které jsou pro Milevsko užitečné. Chce postupovat společně s obyvateli, sbírat i od nich nápady a náměty, aby město reagovalo na dotační výzvy, které jsou pro lidi skutečně potřebné. Hlavním tématem bylo setkání s investičním technikem Královské kanonie premonstrátů Václavem Šturmem, který seznámil s plány na postupnou obnovu klášterního areálu.

 

Z nich byl novinkou například záměr obnovit rybník v prostoru od Klášterní ulice směrem k silnici I/19 a také v budoucnu zpřístupnit celý areál úplně z opačné strany, kde by na někdejším čtvrtém nádvoří - v sousedství dnešního zemědělského dvora, mělo vzniknout velké parkoviště pro veřejnost. Přítomní občané se ptali na představu o společném muzeu města a kláštera v rekonstruovaném objektu kvadratury, zajímala je obřadní síň - zde chce i pro civilní obřady klášter do budoucna prostor poskytovat v kostele sv. Jiljí.

Václav Šturm ukázal, kde by mělo vzniknout sociální zařízení, budoucí velká galerie s muzeem, pivovar, lihovar a turistická ubytovna. Zmínil, že jde i o nabídku pro investory, pokud by někdo měl například zájem lihovar na daném místě vybudovat, bude vítán. Klášter zatím objekt zastřeší, aby dále nechátral. Na to už má stavební povolení. 

V další části večera představili starosta Ivan Radosta, místostarosta Martin Třeštík a ředitel domu kultury Vít Kratochvíl plány města na rozvoj dopravy a veřejného prostoru, podnikatelského parku v prostoru za Dukelskou ulicí, kultury i cestovního ruchu. Od architekta Jana Hlavína zazněla připomínka, aby město i do názvů těchto zájmových oblastí zakomponovalo sport, protože vlastní unikátní komplex sportovišť, s nimiž je třeba v rozvojových plánech počítat. Cíl je totiž jasný - zbrzdit trend vylidňování Milevska nabídkou příjemného života, pracovními možnostmi a kvalitním využitím volného času. Lidé také upozorňovali na potřebu propojení s celým regionem. A s tím se také počítá. 

Debata se protáhla téměř až do osmi večer. Náměty občanů byly zachyceny a organizátoři si je odnesli, aby na ně mohli reagovat na facebooku Živé Milevsko i dalšími informačními prostředky. Vedení města ani hlavní koordinátor iniciativy Živé Milevsko Vít Král ze Služeb Města Milevska se netajili tím, že většina z nastíněných plánů tu je na papíře už dlouho. Smyslem je podle nich teď vybrat to, co je aktuální, může být městu skutečně prospěšné a lidé o to stojí a napřít síly na získání dotací, protože městský rozpočet na tak grandiózní plány postačovat nemůže. V tom chce město s občany nadále komunikovat a nabízí zapojení do jednotlivých pracovních skupin. Zaznělo také, že Smart projekty jsou teď módní a objevují se všude, proto se také zvolil příhodnější název Živé Milevsko, i když samozřejmě také půjde o využití nejen dotací, ale i moderních technologií a trendů. 

Diskuse k článku - 27 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Kristýna 

  Reagovat

   

  Je škoda, že se beseda pořádala uprostřed týdne, tedy ve středu. Vhodnější by bylo uskutečnit ji na konci týdne, aby i vysokoškoláci, kteří jsou v týdnu pryč, se jí mohli účastnit! Teda jestli nějaké příště vůbec bude...

  Vloženo 13.10.2017 12:03:50

  • Vít Král 

   Reagovat

    

   Dobrý den Kristýno,
   ne vždy můžeme vyhovět všem, ale beru Vaši připomínku jako námět na výběr příštího termínu debaty s veřejností. Tím odpovídám i na druhou část Vašeho příspěvku a to, že příští debata bude. Plánujeme před další veřejnou debatou s občany ještě debaty s podnikatelskou sférou a hlavně se sportovními kluby a zájmovými organizacemi působícími v Milevsku a blízkém okolí.
   Díky Vám i ostatním za reakce k tomuto tématu. (více na www.zivemilevsko.cz, nebo fb: zivemilevsko)
   Příjemný víkend, Vít Král

   Vloženo 13.10.2017 13:12:45

 • Miloš 

  Reagovat

   

  Do vedení SMM přišel někdo nový a začal pracovat i na jiných věcech než jsou jeho povinnosti, takže hurá ne? Tu možnost měli a mají všichni na radnici a i my ostatní... je naše ostuda že neděláme nic a jen kritizujeme, hlavně tady a anonymně! To musel nastoupit někdo z Písku. Kdo jste na besedě byl tak víte o čem se mluvilo. Nejsem úplný optimista ale fandím tomu co prezentovali a doufám že aspoň NĚCO se převede z říše plánů do reality!!

  Vloženo 13.10.2017 08:55:57

 • SMART 

  Reagovat

   

  Když logicky uvažuji, nevěřím. Když neuvažuji, přemýšlím a divím se.
  Vedení města propaguje SMART. Politici si dělají nové fleky, populisticky mluví, ale městu asi moc prospívat nehodlají. Vše směřují pro mladé, ale pouze řečmi.
  Zamyslel se někdo z nich nad tím, že spíše by měli město udržovat, podporovat podnikovou a soukromou sféru a především všechny občany co chtějí v Milevsku realizovat své nápady a skutky.
  Nezamysleli, protože to by chtěli ti občané a ne oni. Občané by byli vidět a oni ne.
  Silnice ve špatném stavu, hotel stadion na spadnutí, obchody se vyprazdňují, fekálie tečou do Milevského potoka atd.......,ale hlavně SMART

  Vloženo 13.10.2017 06:54:33

  • Smart nebo ne 

   Reagovat

    

   Já jsem rád i za tuhle aktivitu.Taky mi vadí když Třeštík po 20 letech u vesla mudruje jak už je na leccos pozdě,jak nejmenovaný bývalý radní v opozici plodil plytká hesla "lidi hlasují nohama" a když dostal příležitost k něčemu konkretnímu tak víme jak to dopadlo.
   To co zmiňujete je obsahem tohoto programu (bylo to vesměs v koaliční smlouvě,kdy koalice odmítla podat informaci jak je plněno).
   Minimálně se mají uskutečňovat pravidelná tematická setkání,kde budou "mentoři" skládat účty.Tam je třeba důsledně vyžadovat odpovědi.Na posledním setkání bylo vidět,že lidi zájem mají.Když budeme vše z principu odmítat,tak se nepomůže ničemu.

   Vloženo 13.10.2017 08:49:13

   • Miloš 

    Reagovat

     

    mě pobavila na besedě slova pana Třeštíka jak město od přivedlo do města firmy... Fakt nevím jaké. Vím o dvou které tu chtěly stavět a město nedokázalo nic nabídnout. LIDL nepočítám. Doufám že to teď konečně dokážou.

    Vloženo 13.10.2017 09:03:06

 • Lenka 

  Reagovat

   

  A nejlíp jsou na tom ti, co nic nedělají a pořád kritizují. V Milevsku se tou zapšklostí asi zadusíme.

  Vloženo 12.10.2017 20:16:42

 • milevšťák 

  Reagovat

   

  Dle mne byl p. Král dobrá volba. Přinesl do Milevska svěží vítr. O přínosu p. Kratochvíla a hlavně p.Třeštíka mám silné pochyby.

  Vloženo 12.10.2017 15:54:39

  • King 

   Reagovat

    

   Pan Král hlavně umí dobře mluvit. Co konkrétního předvedl?

   Vloženo 12.10.2017 15:59:02

   • Kong 

    Reagovat

     

    Slušně manažersky řídí techničky,přišel s touto aktivitou a nehledá příštipkářské přivýdělky nadrámec. To na tu dobu co tu je není špatné.

    Vloženo 12.10.2017 16:36:40

    • anonymní čtenář 

     Reagovat

      

     He he, vždyť bude mít dva platy za jednu pracovní dobu :) pozice Smart mu vynese dvacku měsíčně a vše dělá přes den na techničkách ;) takže něco nad rámec tam bude :D:D:D:D

     Vloženo 12.10.2017 16:39:36

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Jak to víte? Včerejší informace byly prý jiné.

      Vloženo 12.10.2017 16:53:15

      • anonymní čtenář 

       Reagovat

        

       Stačí si přečíst materiály ze zastupitelstva o vzniku organizační složky a vzít si k ruce kalkulačku u jména Král.

       Vloženo 13.10.2017 05:52:41

   • Manažer 

    Reagovat

     

    Mluvit manažerum, to jim jde. Vždyť nebýt Frantů, tak techničky nefugují. Ještě je zajímavé, jak na techničkách vykazují cesty toho soukromého mercedesa.

    Vloženo 12.10.2017 19:07:58

    • Menažer 

     Reagovat

      

     Manažeři jsou od toho aby řídili a ne aby zametali ulice a nebo si přivydělávali pomocnými technickými pracemi.Každý Franta dělá to k čemu tam je a co umí.
     To bylo za komoušů,že nádeníci měli víc než technici,měli výhody a pod. A kam to hospodářství dovedlo.

     Vloženo 12.10.2017 19:45:59

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace