Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hrnečku, vař!

  pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní představení.

 • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

  pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

  Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Arpád Györi: Z pátého místa jsem zklamaný. Boj o play-off ale nevzdáváme

Hlavní trenér HC Tábor Arpád Györi. , Autor: Josef Janda

Hlavní trenér HC Tábor Arpád Györi.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Ve středu 28. listopadu proti tradičnímu rivalovi z Písku uzavřeli druholigoví hokejisté HC Tábor první polovinu základní části sezony 2018/2019. Po 19 utkáních byli na 5. místě s 18 body s bilancí 5-1-1-12 při záporném skóre 61:84. V rozhovoru pro Týdeník Táborsko zhodnotil hlavní trenér HC Tábor Arpád Györi dosažené výsledky a vrátil se ke komplikacím, které potkaly tým už před začátkem sezony.

 

Proč v týmu dlouho nevydržel Lukáš Květoň? Kdy nastaly okamžiky, kdy se tým dostal hodně dolů? Řeč přišla s hlavním trenérem také na gólmany, kteří se v táborském brankovišti vystřídali oproti minulým sezonám už čtyři. Který zápas se Táboru povedl nejvíce a který nejméně? Jak vnímá Arpád Györi utkání s týmy z moravské skupiny Východ? Co ho na dosavadním průběhu sezony zatím nejvíce překvapilo? Jaké má s mužstvem cíle do konce základní části?

Jak jste spokojený s umístěním a hrou po první polovině základní části?

S umístěním samozřejmě spokojení nejsme. Do sezony jsme šli s tím, že jádro kádru zůstává. Hra nebyla ve všech utkáních úplně špatná. V úvodních zápasech jsme góly dávali, ale nezachytali nám brankáři. Dalším problémem bylo naše neproměňování šancí. V prvních třetinách jsme mohli zápasy rozhodnout, ale góly jsme nedali. Pak se to s námi celkově vezlo. Kromě umístění nejsme spokojení ani s herním projevem. Když se zamyslím, tak...

Celý rozhovor s hlavním trenérem HC Tábor Arpádem Györim čtěte v dnešním tištěném Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - 14 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Tak mi táborský hokej silně připomíná fotbalovou Spartu. Zdejší vedení je jako Křetínský : samé cizí posily, hra na ho..., opět ranec (na Slovácku - v Brodě), týmy v rozkladu, trenéři neví co s tím, proklamovaný titul Sparty utopie, proklamované play-off v Táboře utopie, hráčům chybí klubové srdce. Zbývá jim jediné jak odvrátit katastrofu. Spartě vyhrát Český pohár a Táboru zachránit II. ligu. Na nic více
  oba týmy totiž nemají.

  Vloženo 5.12.2018 21:04:47

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Tak trochu to přirovnání poopravím. U Křetínského jsou miliardy a (ač jsem Sparťan a s výsledky a stavem nemohu být spokojen) Spartu má bohužel jako "drahou hračku na poveselení". Za "majiteli" HCT prachy moc vidět nejsou. Táboru pro prospělo zvolit jeden prioritní sport (fotbal nebo hokej) a ten podporovat na té úrovní, na kterou je region zvyklý.

   Vloženo 6.12.2018 09:14:01

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Nevidím důvod, proč by Tábor jako město mělo podporovat HC Tábor o. s. nebo FC MAS Táborsko a. s. Oba jsou samostatné
    subjekty, tak si musí na svojí činnost vydělat především sami. Něco založit, provozovat a čekat, že to bude někdo (město) sanovat dovede každý blbec.

    Vloženo 6.12.2018 10:08:14

    • Vanous 

     Reagovat

      

     Podporovat mládež, žáky ve sportech by město mělo. Ale ne chlápky, co si jdou udělat žízeň, čemuž odpovídá i postavení v tabulce.

     Vloženo 6.12.2018 10:12:50

     • anonymní čenář 

      Reagovat

       

      Ano, mládež a žáky ano. Ale všichni víme jak to chodí. A jestli se všechny peníze opravdu na mládež použijí, už asi nikdo zpětně nikdo nekontroluje.

      Vloženo 6.12.2018 11:57:35

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Arpád nemá vůbec jednoduchou pozici. Musí hrát s tím co má a peníze na nové "lepší" hráče mu vedení zjevně nepustí.
  Pak je otázka co tu chceme a za kolik peněz? Však si vzpomínám na druhou ligu, když ještě hráli Matušík st., Tupý apod. Taky to nebyly nějaké valné výsledky, ale hrálo se to za pár korun. Pokud se chce hrát nahoře, musí na to být hráči a také peníze... je to jedno s druhým.
  Na druhou stranu za velké peníze jsme tu měli 1. ligu a jak to dopadlo... Tuhle sezonu už bych nechal být.

  Vloženo 5.12.2018 14:33:03

  • Ivan 

   Reagovat

    

   Hlavně že vedení pustí peníze na béčko a na zbytečné množství trenérů. A pokud se chce hrát nahoře, tak si také oddíl musí být schopen vychovat hráče z mládeže. A to tady není. U mládeže jsou profi trenéři, ale výsledky jejich práce jsou amatérské.
   A Arpád má pozici takovou jakou má. Dobře věděl, do čeho leze a teď si stěžuje a brečí nad vším možným.
   A ještě k éře Matušíka st., Tupého a spol. Tenkrát se to hrálo VÝHRADNĚ s táborskými odchovanci, protože u mládeže na rozdíl ode dneška kdysi působili kvalitnější trenéři a dokázali tady hráče pro II. ligu a vyšší vychovat! A dělali to víceméně dobrovolně a srdcem.
   Dnes se to dělá hlavně kvůli prachům a podle toho to vypadá. Dneska kdyby to hráli výhradně s odchovanci, tak budou hrát tak na konci KP, tam, kde je dneska béčko,

   Vloženo 5.12.2018 18:38:03

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Domácí byla sotva půlka týmu což je jedno, ale výsledky podobné max první kolo play off. Záleží co tady chtějí hrát a za kolik je to jednoduché. Pokud má sloužit béčko jako výchova pro kluků pro áčko, tak je jasné že to tak není a nejspíš ani nebude. Takže tam je úspora jasná. Ale už od dob kdy to trénoval Matušík st. tak domácí kluci v HCT nebyli. Bylo tu hodně z ČB apod. a další nesmysly jako Kýhos ml. apod. ono prostě je třeba si určit priority co tu vlastně chceme a můžeme hrát.

    Vloženo 6.12.2018 11:56:31

    • anonyní čtenář 

     Reagovat

      

     Blbost. V éře Matušíka st. a Tupého koncem 80.let a počátkem 90. let min.st. tady byl druholigový tým složený kompletně z odchovanců Tábora. Pokud máš zájem, napíši ti i přesnou sestavu. Na tu dobu si ty ale asi nepamatuješ.

     Vloženo 6.12.2018 12:54:54

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Těch sezon tam je podle mě trochu víc. Spíš mě zajímá když tahle éra končila, kolik kluků se zapojilo pak rok od roku do áčka z táborské juniorky? řekl bych, že od doby P. Trieba, ml. Ježka atd už skoro nikdo...

      Vloženo 6.12.2018 14:37:28

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hold jednou je hokej v T. nahoře a potom zase níže. Je to napříč krajem. Chybí zde Budějky v extralize a od toho se to celé odvíjí. Byl jsme nedávno ve Žďáru a mluvil s místními o hokeji. Oni léta hráli "druhé housle" a hle, přitekly chechtáky a jsou nyní tam kde jsou.

  Vloženo 5.12.2018 13:13:01

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  pane trenére,
  V rozhovoru v TL snad v každé otázce pořád jenom poukazujete a stěžujete si na různé problémy a nedostatky:
  nezachytali brankáři, neproměňování šancí, obtížně skládaný kádr, nevyšli domluvení hráči, odešel Seidl, pracovní vytížení Točíka, řešit v listopadu věci, které měly být dávno vyřešené není ideální ani pro mužstvo ani pro trenéry, nevyberete si ze 4 gólmanů - jste z toho hodně špatný, v našem mužstvu druholigová kvalita u některých hráčů momentálně není, do středečních zápasů nasazujeme jinou sestavu než do sobotních, atd. atd.
  A já se ptám : odpovězte, kdo za tyto problémy nese vinu. Když na to poukazovali někteří diváci, tak podle vedení klubu na schůzce 14.11.
  kde jste mimochodem seděl také, hanobili dobré jméno zdejšího hokeje. Proč jste se za ně tenkrát nepostavil, když nyní říkáte to samé?
  Není Vám i vedení před fandy trapně? Divím se také tomu, že když Vám vedení připravilo takovéto podmínky pro Vaši práci, že jste ještě nerezignoval.

  Vloženo 5.12.2018 12:32:21

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   a za toto já dávám palec nahoru. Odpovědi by mě zajímali také? Řešit v prosinci něco, co pomalu všichni věděli už v srpnu, je dost smutné a vypovídá to o "fundovanosti" jistých osob ve vedení ...

   Vloženo 5.12.2018 12:37:56

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Hehehehe :D tak to jsem zvědavý na ten boj o play off dnes v Havl Brodě ...

  Vloženo 5.12.2018 10:26:06

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace