Kdy a kam

 • Žena z Korinta

  pondělí 17.12 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

  Divadelní hru zahraje Divadlo Viola.

 • KPH - Česká mše vánoční

  pondělí 17.12 19:00 - Strakonice, KD

  Tradiční vánoční koncert s Rybovou mší a s pásmem vánočních koled „Splnilo se písmo svaté“. Součástí koncertu je rozsvícení adventního věnce.

Zobrazit všechny události
 

Autoklub omezí počet akcí na písecké dráze

PÍSEK - „Nevím, proč bych si nemohl dopřát něco tak normálního, jako je nedělní káva s manželkou na terase u našeho domu," nechal se před časem v souvislosti s návrhem protihlukové vyhlášky slyšet písecký místostarosta Josef Knot. Řeč byla o Hradišti, kde jeho rodina žije a takřka pravidelném víkendovém hluku z areálu Svazu technických sportů, který lidem v okolí čím dál více vadí.

 

Příznivci motoristického sportu sem v sezóně přijíždějí sledovat velké závody už pětadvacet let. I když pro město jsou takové aktivity dobrou reklamou, majitelé rodinných domů v doslechové vzdálenosti od závodiště to pochopitelně vnímají jinak. Areál má v nájmu Autoklub Hradiště. Jeho zástupci podle dřívějších vyjádření v tisku jsou přesvědčeni, že při závodech ani trénování nedochází k porušování stanovených norem, několikerá orientační měření hluku provedená městskou policií, však překročení hygienických limitů potvrzovala.

Logickým vyústěním výše uvedených problémů byla schůzka mezi zástupci města a autoklubu na počátku prosince. „Nemáme v úmyslu jako město tento druh sportu nějak bojkotovat či znevýhodňovat. Jsem proto rád, že se podařilo vyjednat snížení počtu pořádaných akcí zhruba na polovinu, čímž nebude narušena tradice motoristického sportu v Písku, ale obyvatelům v sousedství areálu bude dopřáno více klidu," vyjádřil spokojenost místostarosta Josef Knot. „Chtěl bych účastníkům jednání poděkovat za vstřícnost."

Autoklub bude v roce 2018 podle sdělení předsedy Václava Kudrleho plánovat trénování a sportovní akce pouze na dvě soboty v měsíci a v neděli kromě plánovaných závodů nebudou žádné další motoristické akce.

Starostka Eva Vanžurová vidí ještě další pozitivní výsledek jednání: „V Písku máme v motosportu nadějné talenty, jakým je například sedmiletý Adam Vyskočil, mistr České republiky v silničních motocyklových závodech kategorie Minimoto junior A. Domluvili jsme se na vytvoření podmínek pro jeho plnohodnotné tréninky, neboť dosud musel jezdit trénovat do Českých Budějovic."

Diskuse k článku - 36 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 •  

  Reagovat

   

  Pan $ je zřejmě velký znalec a nebo b....

  Vloženo 4.1.2018 09:11:46

  • $ 

   Reagovat

    

   Přesně jak píšete! Ale místo narážek a urážek mi napište Váš konstruktivní a objektivní názor.

   Vloženo 4.1.2018 23:27:10

 • František 

  Reagovat

   

  Myslím,že motokárová dráha zde byla dříve než pan Knot a musel vědět kam se stěhuje a dobrovolně. Tady přece nejde o nějakou kávu o víkendu,ale o to prosadit něco z pozice moci. Mám takový pocit ,že bych s tím něco udělal já a to tu bydlím 23let....
  Nechte je v klidu dělat co je baví,vždyť je to pár dní v roce a můžete klidně přijít fandit :-)
  A nemyslím si že pan doktor sedí o víkendech doma při jeho pracovním vytížení a povinnostech....

  Vloženo 2.1.2018 23:11:42

 • fanda dráhy 

  Reagovat

   

  Smart jouda po žních potáhne...

  Vloženo 1.1.2018 15:18:07

 • obyčejný občan 

  Reagovat

   

  Myslím,že pan Knot má už kromě domu v cizině v teploučku dům na Velkém náměstí ,tak budte písečáci rádi,že si nechce kávičku vypít třeba o čertech to pak máte smůlu,protože by ho čerti mohli rušit.Holt politika a sladké kecy před volbami,je všude jenom byznys pro svúj prospěch, a o smart městu mě radši ani nic neříkejte,budem jenom hlídaný opice s možností chodit do německých a francouzkých fabrik zvedat zisky vyvolených

  Vloženo 31.12.2017 18:24:54

 • $ 

  Reagovat

   

  Proč vlastníkem okruhu je Svaz technických sportů, který evidentně nejeví sebemenší snahu o udržení okruhu? Pan předseda Němec čeká pouze s nastavenou dlaní, kolik mu spadne z uspořádaných motoristických akcí bez jakékoliv zpětné investice do okruhu! Kdyby tento okruh vlastnil jakýkoliv soukromník s opravdovým úmyslem provozovat a zpětně investovat do tohoto okruhu, pak by na zmíněném okruhu bylo daleko více motoristických akcí a to nejen o víkendu, ale také už by dávno byla vystavěna protihluková stěna. Jenže to by musel někdo chtít a nesměl by jsme být národ hamižných hovad!

  Vloženo 28.12.2017 19:12:48

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5 6  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace