Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

  • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

    středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bary, domy a čerpací stanice na jihu Čech vykrádal mladý zloděj

JIŽNÍ ČECHY – Povedeného zlodějíčka se podařilo lapit jihočeským kriminalistům o víkendu v Českých Budějovicích. Na řadě míst napáchal devatenáctiletý hoch škody, které celkově přesáhly 285 tisíc korun. Vloupal se do čerpacích stanic, barů i domů.

 

V přestrojení přepadl v průběhu října hned čtyři benzinové čerpací stanice. Nejprve přišel na benzinovou stanici v Soběslavi, kde vyhrožoval fyzickým násilím, aby získal finanční obnos. Když peníze dostal, ihned utekl. Uplynulo jen pár dní a podobná situace se opakovala na čerpacích stanicích v Nové Včelnici, Lišově a Kaplici. Jak popsal policejní mluvčí Milan Bajcura, někdy se maskoval, jindy drze přišel jen tak, ale vždy se mu podařilo získat vše, co chtěl.

Dále si mladý muž „vydělával“ v českobudějovických barech, ne však legální cestou. „V barech hned čtyřikrát pod pohrůžkou bezprostředního násilí a se zbraní v ruce požadoval vydání peněz. Obsluha v obavě o svůj život a zdraví vždy peníze vydala,“ uvedl Milan Bajcura.

K penězům chtěl mladý zloděj přijít i jinak, proto se zřejmě vydal do prostor u rodinných domů, kde si odnesl například zahradní techniku, pohonné hmoty, obrazy a starožitnosti. Teprve devatenáctiletý mladík nyní zůstává ve vazbě a čelí trestnímu stíhání.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace