Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ochotnický soubor Copánek

  neděle 20.10 10:00 - Písek, KD

  Divadlo pro děti.

 • The Muh Trio - The Art of Jazz Trio

  neděle 20.10 18:00 - Písek, Trojice

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

„Bavorák“ se střetl s autobusem. Následky? Pět zraněných, škoda přes půl milionu

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

PRACHATICKO – Pět zraněných a celková škoda 700 tisíc korun. Taková je bilance po dopravní nehodě na Prachaticku, která se stala v neděli 30. června odpoledne. Došlo při ní ke střetu osobního vozidla BMW s autobusem, a to na silnici druhé třídy ve směru jízdy Libínské Sedlo – Prachatice.

 

Z nehody je důvodně podezřelý řidič BMW, jenž podle policie při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy automobilu svým schopnostem, vlastnostem vozidla a profilu pozemní komunikace. „Následkem toho dostal smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autobusem Iveco. Došlo k přesně nezjištěným zraněním řidiče osobního vozidla a jeho spolujezdce, dále k přesně nezjištěným zraněním tří osob z autobusu. Všichni byli převezeni rychlou záchrannou službou do nemocnice," popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, ovšem u řidiče BMW prokázal test na přítomnost jiných návykových látek pozitivní nález. Jejich míru ovlivnění prokáží až výsledky odebraného biologického materiálu. „Hmotná škoda na osobním vozidle je předběžným odhadem ve výši 300 tisíc korun, na autobuse zhruba ve výši 400 tisíc," doplnila policejní mluvčí.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Zhulený hovado v bavoráku?

  Vloženo 8.7.2019 00:11:44

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace