Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Taneční odpoledne

    Úterý 20.8 14:00 - Milevsko, Nízkoprahový klub Fanouš

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Bázumský pohár pokračoval s padesátkou mladých lyžařů

 Autor: Ladislav Beran

    Autor: Ladislav Beran

ŠUMAVA – Bazumský pohár pro neregistrované školou povinné lyžaře v obřím slalomu absolvoval o tomto víkendu třetí ze čtyř závodů. Na mladé závodníky čekalo třicet branek technické tratě, ale také pravé rychle se měnící šumavské počasí. Nejprve tu hodně foukalo, pak přišla sněhová přeháňka a nakonec se na začátek závodu vyjasnilo a teploty stouply nad nulu.

 

„Hlavní pořadatelé závodu - obec České Žleby v čele se starostou Miroslavem Karabcem - připravili vynikající závody v krásném prostředí šumavského vrchu na Zlaté stezce," řekl pro Jižní Čechy Teď hlavní rozhodčí závodu Ladislav Beran. Letos poprvé na závod dorazilo před padesát závodníků. „Na trať se spustily děti nejen z našeho regionu, ale také z Písku, Strakonic, Berouna a rovněž hlavní město tu mělo svého zástupce," dodal.

Trať připravili Jiří Tairich a Ladislav Beran a mezi děti zavítal i bývalý starosta Horní Vltavice Jiří Fastner, který před devíti lety společně se Zbyňkem Klosem a Jaroslavem Machem závod založili. Vítěze tentokrát dekorovali starosta Miroslav Karabec, Jiří Klazar za SKI klub Šumava a ředitelka závodu Zdeňka Lelková.

Vítězové třetího závodu: Dominik Sajfrýd - Strakonice, Sára Valíčková - Volary, Veronika Nováková - Houžná, Lukáš Novotný – Kubova Huť, Jan Beran – Kubova Huť, Ludmila Kozlová - Prachatice, Michaela Šulecová - Prachatice a Jakub Valíček - Volary.

Poslední závod se pojede 23. února v Horní Vltavici a kdo celý pohár vyhraje, zůstává zatím otevřeno.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace