Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

  • Kapličky, boží muka a kříže na Písecku a Milevsku

    Čtvrtek 4.4 až neděle 30.6 - Milevský klášter

    Výstava.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Bertiny lázně v Třeboni budou několik měsíců zavřené, dočkají se nových pokojů i jídelny

Bertiny lázně v Třeboni , Autor: Jana Urbanová

Bertiny lázně v Třeboni     Autor: Jana Urbanová

TŘEBOŇ - Bertiny lázně čeká modernizace. Začne už letos na podzim a bude trvat 8 měsíců. Na konci úprav by měly nejstarší lázně v Třeboni projít proměnou za více než 170 milionů korun.

 

Nejstarší lázně v Třeboni rekonstrukci nutně potřebují. "Modernizace je rozložena do dvou let. Měla by být zahájena v září letošního roku a skončit by měla v dubnu příštího roku," doplňuje termíny třeboňský starosta Jan Váňa. Bertiny lázně se dočkají nové kuchyně i jídelny a opraví se celkem 44 pokojů za 137 milionů korun.

Práce na rekonstrukci ale možná budou rozsáhlejší, než se původně předpokládalo. "Při té odstávce 8 měsíců jsme usoudili, že by bylo dobré opravit ještě dalších 143 pokojů a tím pádem bychom měli opravené celé lázně," doplňuje Váňa. To ale znamená navýšení investice o dalších nejméně 30 milionů. Rozšíření prací i peníze navíc ještě budou muset během dubna schválit třeboňští zastupitelé.

Výpadek v lázeňské péči by měly nahradit lázně Aurora. "Odstávka Bertiných lázní bude znamenat finanční ztráty, které chceme minimalizovat. Proto jsme se rozhodli ubytovat asi stovku klientů v penzionech u soukromých poskytovatelů kolem Bertiných lázní a odléčili bychom je na Auroře," uzavírá Váňa. Město už v minulosti v Bertiných lázních dokončilo nový balneo provoz a po rekonstrukci tak podle starosty půjde prakticky o nové lázně.

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace