Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Betlémské světlo si Budějovičtí odnesou domů z kostela svatého Mikuláše

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Světlo z Betléma si budou moci lidé odnést od zítřka jako důkaz dobré vůle do svých domovů. V katedrálním kostele svatého Mikuláše proběhne slavnostní předání Světla přátelství od půl čtvrté. Se souborem adventních písní vystoupí dětský pěvecký sbor Jitřenka pod vedením sbormistryně Elvíry Gadžijeva. Lampičky a svíčky si vezměte s sebou.

 

Přímý přenos z události uslyšíte na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Slavností bude provázet diváky i posluchače redaktor Filip Černý. Až do Štědrého dne si potom každý může Světlo z Betléma odnést z katedrálního kostela sv. Mikuláše a z recepce Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1. Do jižních Čech Betlémské světlo doputuje v pondělí 21. prosince ve večerních hodinách za slavnostního předání v ORF v Linci.

Plamen, symbolicky zažehnutý v Betlémě na místě narození Ježíše Krista, přivezou zástupci Českého rozhlasu České Budějovice spolu s dětmi ze ZŠ Nerudova v Českých Budějovicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace