• Okolím Písku - pěší výlet

neděle 18.11 13:00 - Písek - sraz před Sportovní halou v Tylově ul.

Klub českých turistů - Otava Písek. Trasa bude určena dle charakteru počasí až na místě srazu. Pěšky do 10 km. Možnost krátkého přesunu vlakem nebo autobusem.

• Literární odpoledne v Heydukově památníku

neděle 18.11 16:00 - Památník A. Heyduka, Tyršova 438, Písek

Připravila a uvádí Stanislava Hošková.

Bezbrankový stav změnily Katovice ve výhru 3:0 během pěti minut

Katovice doma porazily Rudolfov 3:0. , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Katovice doma porazily Rudolfov 3:0.     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

KATOVICE – Pět minut! Tolik stačilo katovickým fotbalistům k tomu, aby v 6. kole krajského přeboru v sobotu 15. září doma rozdílem třídy porazili Rudolfov 3:0 (0:0).

Sedmdesát minut zápas příliš vzruchu nepřinesl, v první půli byla výjimkou největší šance hostů, kteří šli sami na branku, ale výborným zákrokem se vytáhl gólman Švehla. Po změně stran se hrálo také spíše mezi vápny, ale přece jen více na polovině hostů a šance Katovických byly také četnější a čím dál nebezpečnější.

V 72. minutě načal kanonádu Tušer, ke kterému se odrazil balon, jenž chvíli předtím skončil od břevna před brankovou čárou, a letní posila ho dorazila do branky. Tři minuty poté se z bezprostřední blízkosti prosadil Janoch (další letní posila), který prostřelil gólmana z úhlu. A v 77. minutě přidal pečetící gól kanonýr Uher, jemuž míč naservíroval po rychlém kontru před odkrytou bránu kolega z útoku Požárek.

Rudolfovští na jakýkoliv zvrat nemohli pomýšlet, ve druhé půli postupně odpadávali fyzicky.