sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

• Předvánoční burza minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií

sobota 14.12 9:00 až 14:00 - Písek, Prácheňské muzeum

Bída od úvodních minut. Táborští basketbalisté končí sezonu na dně tabulky

Mužstvo Sokol Písek Sršni B (BK Tábor) podlehlo v sobotu odpoledne Vyšehradu vysoko 48:87. , Autor: Josef Janda

Mužstvo Sokol Písek Sršni B (BK Tábor) podlehlo v sobotu odpoledne Vyšehradu vysoko 48:87.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Táborští basketbalisté hrající letos pod názvem Sokol Písek Sršni B sehráli v sobotu odpoledne předposlední zápas letošní druholigové sezony. Se Sokolem Vyšehrad nedokázali před domácím publikem držet krok od úvodních minut a postupem času nabírali čím dál větší manko. „Nastřílet sedmnáct bodů za poločas je fakt málo,“ přiznal po utkání Vojtěch Žáček, který obvykle vylepšuje skóre svými trojkami. Ani jemu se ale proti Vyšehradu příliš nedařilo a musel přihlížet výrazné porážce 48:87.

Táborští basketbalisté zůstávají poslední a nic na tom nemůže změnit ani poslední utkání sezony proti Radotínu, které sehrají Táborští v neděli 11. března od 10 hodin.

Sokol Písek Sršni B (BK Tábor) – Sokol Vyšehrad 48:87 (17:39)

Ve středečním Týdeníku Táborsko se za zápasem ohlédne trenér Tábora Jan Benda. Domácí lodivod přiblíží důvody porážky a stručně zhodnotí celou sezonu, která začala kontumacemi.

Z hráčů Tábora se rozpovídá Vojtěch Žáček, známý střelec z tříbodové vzdálenosti.

Stručně zhodnotí výkon svých svěřenců také trenér Vyšehradu Miroslav Marko.