Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Blíží se premiérový ročník festivalu Lodě na vltavské vodě

 Autor: Českobudějovicko - Hlubocko

    Autor: Českobudějovicko - Hlubocko

ČESKOBUDĚJOVICKO – Větší zájem a zatraktivnění řeky Vltavy jako turistické vodní cesty je cílem některých měst, kterými řeka protéká. Hmatatelným důkazem je například chystaná dvoudenní akce s názvem Lodě na vltavské vodě, která začne v pátek 24. května a pokračuje ještě v sobotu 25. května. Týká se Českých Budějovic i Hluboké nad Vltavou.

 

Pátek bude v jihočeské metropoli vyhrazený pro odborný program zaměřený na Vltavskou vodní cestu, další vize a marketingové aktivity a vystoupí na něm například představitelé ministerstev dopravy a místního rozvoje, Povodí Vltavy, Ředitelství vodních cest, krajů i města. Druhý den je určen široké veřejnosti a přesune se přímo do přístavu v Hluboké nad Vltavou, kde se zájemci mohou zapojit do celodenního Festivalu vodní turistiky, který má podpořit Vltavskou vodní cestu mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Bohatý program začíná v 10 hodin a trvá až do večera.

Návštěvníci se mohou těšit na vyhlídkové plavby a prezentaci plavidel i hausbótů. Zajímavá bude také prohlídka hlubockého přístavu či plavební komory s odborným výkladem. Velkým lákadlem budou podle organizátorů i celodenní exhibice záchranářů, paddleboardů a flyboardů, při kterých se nebudou nudit ani děti. Zásahy na vodě předvedou zdravotníci, policisté i kynologové. Na návštěvníky čekají i projekce filmu Vltava staronová cesta a nejúspěšnějších snímků z Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace