Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vánoční pásmo 4

  neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

  Vánoční pásmo pohádek.

 • Jindřichohradecký symfonický orchestr

  neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Blog: Výsměch, nebo strach?

V minulém týdnu jsme se dočetli, že ANO, ČSSD a Piráti se shodli na podobě ústavního zákona o celostátním referendu. Jsou ochotni připustit občany do přímého spolurozhodování o všem kromě změn Ústavy, podoby daní, mezinárodních smluv a o vystoupení z EU a NATO. Poslední dvě podmínky se tak stávají výsměchem, neřku-li rovnou plivnutím do tváře občanů.


A další politické strany tyto urážky rozvíjejí – ODS dává najevo, že tento návrh stejně nemá šanci na schválení v Senátu. Důvody postoje ODS lze dovodit z dřívějších vyjádření „modrých" politiků.

Byla to jediná věc, ve které jsem kdysi nemohla souhlasit s bývalým senátorem Pavlem Eybertem z ODS, když se přibližně před patnácti lety vyjádřil, že k referendu čeští voliči ještě nedospěli. Dnes po dalších patnácti letech pořád ještě ne? Nedobereme se nakonec dřív k monarchii než k přímé demokracii? (To je samozřejmě černý humor.)

Podobné postoje jako ODS zastávají politici TOP 09 a lidovec Pavel Bělobrádek lišácky bruslí mezi příznivci a odpůrci celostátního referenda výrokem, že by referenda mohla být, ale nebyla by závazná... Prostě jen takové hry, aby se lid vyblbnul, když teda za každou cenu chce.

Voliči jsou zřejmě podle politiků při smyslech pouze tehdy, když je při volbách volí, ale už druhý den po volbách se z občanů stanou nesvéprávní hlupáci, kteří nejsou dost vyspělí nebo nemají dost informací na to, aby mohli rozhodovat o své zemi.

Pokud platí teze o chybějících informacích, které prý občané na rozdíl od vyvolených postrádají, a proto nemohou rozhodovat o tak závažných záležitostech, je to ostatně jen neschopnost politiků, pokud nedokáží voličům vysvětlit věci, o kterých jsou sami přesvědčeni. A pak už nastupuje jen zbabělost. Jestliže pochybuji, že jsem sám schopný voliče přesvědčit, musím jim podíl na rozhodování zakázat.

Ve sněmovně jsou tedy zřejmě pro celostátní referendum včetně možnosti hlasovat o vystoupení z EU a NATO jen komunisté, SPD a čtyři nezařazení poslanci. Pokud by i s jejich hlasy prošel aspoň okleštěný návrh na celostátní referendum sněmovnou, Senát předem avizuje, že v horní komoře dostane stopku a ústavní většinu nezíská.

Občane – nemáš šanci. Jestli se cítíš svéprávný, musíš si při příštích parlamentních volbách prostě namíchat jinou gulášovku. Současní politici se občanů zjevně bojí. A to zní koneckonců docela slibně. Aby nakonec nebyli překvapení, až občané konečně dospějí - do žlutých vest, ve kterých vyrazí do ulic dávat najevo, co si myslí. 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 2 3 4 Starší příspěvky »
 • Sam 

  Reagovat

   

  Politiky z lidu pamatuji, inženýry z lidu také, politiky z lidu, kteří hlasovali, aniž věděli o čem. Dnes se lidu po tom stýská? Každý blahobyt jednou skončil, a zase skončí.

  Vloženo 24.3.2019 17:49:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Občane, nemáš šanci. Jak by ji mohl mít, když protagonisté totalitního režimu, členové KSČ a jejich tehdejší horliví přicmrdávači, tady stále vládnou.

  Vloženo 24.3.2019 15:31:51

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Dospěli čeští voliči nebo nedospěli? Nedospěli! Kdy by asi mohli dospět, když tady, listopad nelistopad, stále vládne komunistická horda? Podívejte se do kolébky demokracie, Anglie co, po referendem schváleném vystoupení ze socialistické EU, se tam děje. Levičáci jeho výsledek nectí a snaží se vyvolat referendum nové. Levicoví nedemokraté, jinou pravdu než svoji, nikdy neuznají. Když referendum, tak pouze za účasti lidí, kteří svoji prací a odváděnými daněmi republiku drží nad vodou, ne horda příživníků napojených na státní kasu. Tím nemám na mysli důchodce a nemocné.

  Vloženo 24.3.2019 15:26:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  jo vypadá to že VONI mají jedinej státnickej úkol aby nás zachránili před náma samotnýma

  Vloženo 24.3.2019 14:39:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ..."před náma", to jao před kým? Pište za sebe. Užívání plurálu v příspěvku smrdí komunismem a levičáctvím.

   Vloženo 24.3.2019 15:36:08

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jéje naše stará anarchistka by ráda vyrazila do ulic ve žlutý vestě. Abys dřív nebručela v pruhovaným mundrůru jak naznačuje ten tvůj styling na fotce.

  Vloženo 24.3.2019 14:20:29

  • Aston 

   Reagovat

    

   Vidina nástroje, který odstřihne většinu a umožní menšině (obdivovatelům KSČM, SPD a Putina) vyvolat hysterii a v rozbouřené atmosféře prosadit nesmysl, jako se to stalo v Británii, je příliš silná.

   Vloženo 24.3.2019 14:27:30

   • Tonda 

    Reagovat

     

    Jak by mohla v referendu menšina přehlasovat většinu? Nechápu Jak by moh někdo vyvolat hysterii když většinu médií ovládají politici? Taky nechápu. Myslíte že v Británii byli pomýlení? Že by to tam taky bylo samý idiot?

    Vloženo 24.3.2019 14:38:02

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Madam Lůza nepřekvapila. Jako vždycky se zastává verbeže.

   Vloženo 24.3.2019 15:10:06

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Ty seš demkrat jako vyšitej. Neupírej nikomu právo na názor. Naopak, reakce na příspěvky paní redaktorky o každém účastníku diskusního příspěvku vypoví vše.

    Vloženo 24.3.2019 15:43:27

   • Iva 

    Reagovat

     

    Neřekla bych, že se zastává ODS, TOP 09 , Lidovců a celé demožumpy.

    Vloženo 24.3.2019 15:48:29

    • Milan 

     Reagovat

      

     Koukam samej chytrak

     Vloženo 24.3.2019 15:56:28

« Novější příspěvky |  1 2 3 4 Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace