Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • David Jan Žák - Návrat Krále Šumavy

  Úterý 19.11 19:00 - Volyně, Městské muzeum

  O legendárním šumavském převaděči.

 • Kavárnička

  Úterý 19.11 14:00 - Volyně, Pošumavská tržnice

  Posezení pro seniory.

Zobrazit všechny události
 

Blog Zdeňka Lanze: Koupání v Samsonově kašně povoleno?

 Autor: Foto archiv JčTeď

    Autor: Foto archiv JčTeď

V současných parných dnech asi kdekoho napadne, kam by se mohl před vedrem schovat či kde by se mohl trochu zchladit. Obyvatelé Českých Budějovic jistě nejsou žádnou výjimkou. Ale místní vědí, že vhodnými místy ke koupání krajské město právě nepřekypuje.

 

O to zajímavěji vyznívají nedávno publikované články zde na stránkách Jižní Čechy TEĎ o naháčích a fotbalistech Dynama, kteří si s hledáním vhodného místa ke koupání nelámali příliš hlavu a vlezli rovnou do Samsonovy kašny. Ta je od roku 1958 nemovitou kulturní památkou.

Podle mluvčí Městské policie České Budějovice se jedna parta mužů dopustila veřejného pohoršení, protože byli nazí a za to dostali pokutu. O sportovcích se taktně pomlčelo. Ti byli oblečení. Samotné koupání v kašně prý není žádné protiprávní jednání, které by bylo upraveno například vyhláškou. To mi ostatně potvrdil i vedoucí oddělení přímého výkonu služby. Samozřejmě, pokud nic neponičí. Ale podle mluvčí společnosti ČEVAK, která kašnu spravuje, je vstup povolen pouze obsluze; cizí osoby tam smí jen na povolení provozovatele a v doprovodu jeho zástupce. Není však známo, že by „koupáči" byli provozovatelem nějak postiženi.

Jak jsem tak nahlížel průzračnou vodou až na dno kašny, napadlo mě, že problémy by mohly být snad už jen s finančním úřadem (nález mincí) a s hygienou. Ale i to by se jistě dalo vyřešit. Trocha bazénové chemie dnes není žádný problém. Když se může v zimě okolo kašny bruslit, proč by se v ní nemohlo v létě koupat?

Tak vzhůru do kašny? Ale na vlastní nebezpečí!

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Honza 

  Reagovat

   

  Článek o ho*ně... Zbytečně nafouknutá a dokola omívaná událost, které se chytil už i dezinformátor Lanz.

  Vloženo 11.6.2019 12:44:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace