Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Bolech vystoupí na hradě Rožmberk

 Autor: Bolech

    Autor: Bolech

ROŽMBERK NAD VLTAVOU – Dnes od pěti podvečer vystoupí komorní orchestr Bolech z Tábora na promenádním koncertu na hradě Rožmberk.

Komorní orchestr Bolech za příznivého počasí zahraje na nádvoří hradu.
Připravená je Korunovační fanfára Oskara Nedbala, předehra z operety Vinobraní nebo Filmové melodie Johanna Strausse mladšího, Císařský valčík Giovannia Battisty Pergolesiho, Nina Johanna Georgeho Leopolda Mozarta, Dětská symfonie Ennioho Morriconeho, Pizzicato Polka Johannese Brahmse, Uherský tanec Johanna Strausse staršího a Radeckého pochod. A to vše pod taktovkou Vladimíra Elnera a hudebního aranžéra Václava Matouška.
Komorní orchestr Bolech z Tábora byl založen v roce 1877 otcem známého českého hudebního skladatele, světového dirigenta a violisty slavného Českého kvarteta Oskara Nedbala Karlem Nedbalem. Název Bolech získal později podle klavíristy a dlouholetého dirigenta orchestru Františka Bolecha, profesora táborské zemědělské akademie a také osobního přítele Antonína Dvořáka.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace